reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS TS-6A: kompaktní věž

27.12.2007, Jan Vítek, recenze
ASUS TS-6A: kompaktní věž
Společnost ASUS si pro nás připravila menší počítačovou skříň pro MicroATX základní desky, jež nabízí kromě kompaktních rozměrů také vlastní napájecí zdroj, protože ATX verze s klasickými rozměry by se dovnitř nevešla. Skříň TS-6A se dodává ve třech verzích, které se liší barevným provedením. Z nich jsme si vybrali první - TS6A1.
Kapitoly článku:
ASUS TS-6A1 přišel zabalený klasicky jako snad každá počítačová skříň - v menší lepenkové krabici, v níž byl dodatečně chráněn pomocí igelitového vaku a polystyrénových bloků. Zvenčí tedy této skříni na pohled nic nehrozí, ale způsob přibalení příslušenství se mi zdál poněkud lajdácký. Kovové ližiny pro instalaci mechanik byly totiž jen tak pohozeny uvnitř skříně, stejně jako ostatní příslušenství, "úhledně" přibalené v igelitovém pytlíku několikrát omotaném papírovou izolepou. Již zde se objevují otazníky nad kvalitou tohoto produktu.



Skříň je tedy v provedení TS-6A1 téměř celá černá, což pouze zlehka narušuje reflexní světlý pruh na předním plastovém panelu. Kromě plastu pro přední panel je zde jinak použita SECC ocel, jejíž tloušťku posuvné měřítko určilo jako 0,7 mm, což není mnoho, ale také ne tragédie.

Model
ASUS TS-6A1
Rozměry
140 x 439 x 360 mm
Hmotnost
6,5 kg (se zdrojem)
Materiál
0,7mm SECC, plast
Kompatibilita
MicroATX
Šachty
2x 5,25"
1x 3,5" externí
3x 3,5" interní
Chlazení
2x zadní 60mm (jeden volitelný)
1x 80mm v bočnici
1x 80mm vepředu (volitelný)
I/O porty
2x USB 2.0, audio
Zdroj
SFX 250 W (ve špičce 300 W)

Skříň je možné postavit na čtyři gumové nožky takto, jako klasický Tower, kde ovšem budou mechaniky nutně otočeny o 90°. Nebo tak, jak je vidět na obrázku níže, tedy jako Desktop. Sám výrobce ale tento typ skříně označuje jako Slim Mini Tower.


- klikněte pro zvětšení -

Takto už skříň vypadá lépe a bude se s ní i dobře pracovat. Z tohoto pohledu můžete také vidět veškeré průduchy v bočnicích. Nahoře je to nad předpokládanou pozicí chladiče procesoru jeden čtvercový s přimontovaným 80mm ventilátorem a kratičkým tunelem. Ten ale vzhledem k malé výšce skříně využijete maximálně pro velmi nízké chladiče, tedy především originální od BOX procesorů. A potom jsou to dva průduchy určené pro rozšiřující karty, tedy především grafickou kartu. Jimi bude dovnitř rovněž proudit vzduch, ale pouze silou podtlaku tvořeného ventilátory. Na spodní hraně předního panelu pak můžete vidět vykrojené místo, což je poslední otvor, jímž vzduch poputuje k případnému přednímu ventilátoru.



Přední plastový panel lze snadno sundat, protože drží pouze za měkké plastové výčnělky, avšak sám o sobě dostatečně pevně. V pravé části máme dvě skryté pozice pro mechaniky, z nichž jedna je již označena jako DVD a druhá je součástí středního stříbrného pásu. Očím trochu skrytá zůstává poslední externí pozice o pro 3,5" zařízení, která je pod mechanikami. V levé části pak máme vyobrazené logo skříně, pod nám dvě klasická tlačítka Power a Reset (s podsvícením) a nakonec dvojici USB 2.0 portů rozdělenou dvěma audio porty pro sluchátka a mikrofon.


- klikněte pro zvětšení -

Zadní panel s modrou barvou má celkem klasické rozložení. V pravé části se nachází malý napájecí zdroj, na němž vidíme pouze průduchy a konektor pro Eurokabel. O kvalitě příliš nevypovídá vylamovací štítek I/O konektorů základní desky a také čtyři stejně provedené záslepky pozic pro karty. Avšak u této cenové kategorie musíme podobné věci přetrpět.



A nakonec tu máme dva průduchy pro zadní 60mm ventilátory, z nichž jedna je již od výroby osazena. Všimněte si také černého přítlačného šroubku. Ten společně se třemi dalšími drží na místě obě bočnice. Pro pohodlnou instalaci však stačí otevřít pouze jednu a druhou až pokud budeme chtít využít dodatečnou šachtu pro pevné disky, ale o tom až na další straně.
reklama