www.svethardware.cz
>
>
>

Autonomní auta od Googlu rozpoznají i signály rukou cyklisty

Autonomní auta od Googlu rozpoznají i signály rukou cyklisty
, , aktualita
Cyklisté na kolech jsou na silnicích především v letních měsících velmi častým jevem. Google se proto rozhodl vylepšit systém svých autonomních aut, aby dokázal lépe rozpoznat úmysly cyklisty.reklama
Pokud mají autonomní auta na cestách fungovat tak, jako by za volantem seděl lidský řidič, a být dokonce ještě spolehlivější, musí si dávat pozor na všechny účastníky silničního provozu. S cílem, aby byla autonomní auta ještě bezpečnější, Google u svých vozidel rozšířil jejich schopnosti i tím, že dokážou lépe rozpoznávat cyklisty a jejich signály, které na cestách vysílají.

Když se stane nehoda, kterou způsobí autonomní auto, kolem události se strhne velký poprask, a to i když se takové nehody stávají jen skutečně výjimečně. Za zmínku stojí událost s autonomním SUV od Googlu, které zavinilo kolizi s autobusem.

Lidé jsou tak přirozeně vůči dopravním prostředkům bez řidiče skeptičtí, proto je důležité udělat celý systém, který auto řídí, ještě spolehlivější. To povede k zamezení podobných nehod. Na cestách jsou časté případy, kdy "normální" auto srazí cyklistu, a proto by se tomu autonomní auto mělo vyhnout a být v těchto ohledech prozíravější.

Google se tedy snaží schopnosti svých autonomních aut vylepšovat co nejvíce. Nedávno své autonomní vozy naučil i ohleduplně troubit. Nyní ve své zprávě zveřejnila společnost informace o tom, jak jejich vozy dělají pokroky v oblasti sdílení silnic i s cyklisty, které rozpoznají jako speciální účastníky silničního provozu. Důležité je následně především rozpoznat záměr člověka na kole, v opačném případě může cyklista velmi snadno zkřížit autonomnímu autu cestu.

Ve zprávě se uvádí, že autonomní systém řídí kolem cyklistů velmi opatrně a že senzory na palubě autonomního vozu detekují i signály, které dává cyklista rukou. A to zejména pokud chce například odbočit nebo přejet na druhou stranu cesty. Zajištěno je i to, že když cyklista dá signál rukou i se značným předstihem, autonomní systém si bude informaci pamatovat pro pozdější použití. Tohle všechno pomůže k lepšímu rozpoznávání záměru jezdce na kole, kteří jsou často obtížně předvídatelní.

Dále Google uvádí příklad, že pokud na kraji cesty stojí zaparkované auto a cyklista se mu bude muset zanedlouho vyhnout, autonomní systém navede vozidlo při předjíždění jezdce dostatečně daleko, protože počítá s tím, že cyklista bude objíždět překážku směrem do cesty.

Nezapomnělo se ani na podmínky, kdy není dobrá viditelnost, a systém tak obdržel vylepšení i v ohledu rozpoznávání cyklistů ve tmě. Právě při snížené viditelnosti dochází k častým nehodám. Problém není ani s rozpoznáváním různých typů a velkostí jízdních kol, takže autonomní auto dokáže přesně určit, co má zrovna objíždět. Cyklisté by tak měli být díky těmto opatřením na cestě s autonomními auty od Googlu v bezpečí.

Zdroje: engadget.com, Google
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek