Statlar
|
25.1.200514:17
Dysy na Tabende to jeste slo.Kdyz pomnu ty kysly ksichty pri osobnim odberu.Ale jak to udelat,aby clovek nedostal pri prebirani HDD s 8MB bufer->2MB?
Dnes uz se neda dostat ani k prihlaseni,natoz k registraci!
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
anti
|
21.1.200510:19
Nevi nekdo, jestli se tam da porad jeste nakupovat na VS index?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
PC z Device
|
5.6.200518:02
Mám podobný dotaz, chtěl bych si zakopit repasované PC komponenty z
http://www.device.cz/ má stímto internetovým obchodem někdo kladné zkušenosti? dá se tam nakupovat na index??
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
luckaXXL
|
5.6.200518:15
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
tam moc bez otresu to nebylo.. behem tech dvou mesicu se nedalo koupit v prazsky pobocce skoro nic... nemeli nic na sklade...probihala invetura, nefungoval online portal a i ted ma pekny bugy.... takze kdyz chci cokoliv.. jedine se probugovat jejich online shopem a objednat dva dny dopredu nebo zavolat...
zatim to stoji za prd..snad se rozjedou...
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Vašek2
|
21.1.20059:35
Nakupuju pres inet obchod 100Mega a zadneho problemu ci bugu jsem si nevsiml - pouzivam jak IE 6 tak Firefox 1.0 . Je fakt ze pouziti dvou zcela samostatnych systemu pro e-shop je trochu krkolomne, ale az prechod ze stareho e-shopu dokonci tak to bude snad ok. Skoda jen ze ten novy system je delany na jednom z nejhorsich systemu - Lotus Domino (spolehlivost, extremne prehnane HW naroky pri mizivem vykonu, ...). Snad nepouzivaji Lotus i pro postu, ze skusenosti vim, ze horsi postovni system se jen tak nenajde (nez me zacnete napadat vyzkousejte si pracovat s Outlookem XP/2003 s Exchange 5.5 a vyssi).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
No, tak za prvé ten jejich nový systém není dělaný na Dominu, ale na ASP (pokud mluvíme o eShopu), WWW stránky jsou dělané přes JSP/Tomcat - a co se týče spolehlivosti a stability, snad jen konstatovat že pro kritické aplikace jsou naopak Domino a javovské servlety jednou z doporučovaných platforem (na rozdíl od mnohých jiných).
Domino je použito jen na pozadí pro renderování richtextů - to ani při provozu nepoznáte, vše je kešované. Možná jen pro vaši informaci - naprostá většina provozu třeba při poslední olympiádě byla odbavována právě Dominem.
A co se týče extrémních nároků - třeba Czech Computer běží na kombinace Java/Domino rovněž, denně kolem 600 000 vygenerovaných stránek (na každé z nich je halda statistik a přibaleného obsahu) a až donedávna všechno z jediného stroje s jedním nijak zvlášť výkonným procesorem.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Vašek2
|
22.1.20050:46
Na JSP jsem nejak pozapomel, ale nektere stranky jsou na Dominu nebo alespon nejakou dobu byly (pokud jsem se neprehlidl, coz se muze stat kazdemu). Proti JSP nic nemam, ale Domino stoji za houby v porovnani s jinymi alternativami.
O vykonu Domina vim sve mam moznost porovnat s mnohem zatizenejsimi servery nez je Czech Computer. A pokud nekdo pouziva Domino k pouhemu kesovani textu tak se ani nedivim, ze si mysli, ze je to vykonny system. Vygenerovat offline "par" stranek neni problem. Staci jen pridat nejakou on-line analyzu dat a Domino na 2xXeon 3,4GHz (Linux i Win2003) dalece nema na 1xDuron 600MHz (Win2003) s toutez analyzou napsanou v .NET. stejně tak je vývoj na Dominu podstatne drazsi, i kdyz verim, ze jsou pripady kdy by mohl byt levnejsi. Vetsinou je potreba znat dobre alternativy a jejich skutecne moznosti.
Mnohe velke firmy by vam povedeli jak je Lotus Domino a jeho navazne sytemy a aplikace "skvele".
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Ono je to vážně složitější. Samozřejmě když porovnáváte výkon "čistého" http serveru (IIS/Apache) s Dominem, jsou výrazně výkonnější. Jenomže o to v převážné většině webových aplikací vůbec nejde: když si napíšete třeba v .NETu aplikaci, která kompletně generuje stránky z databáze (tj. online renderujete všechny texty uložené v databázi, statistiky generované online atd.), zjistíte, že výkon samostatného http serveru je naprosto nezajímavý a podílí se na celkovém výkonu zanedbatelnou částí.
Na Domino musíte pohlížet jako na komplex http server - databáze - cache - fulltext, navíc s možnou klient - server architekturou. Jako takový jej musíte porovnávat - a můžu Vás ujistit, že jsem schopen napsat rozumně chodící aplikaci dokumentového typu generující řádově miliony stránek denně s klient-server administrací na pozadí, běžící na "normálním písíčku" rychleji a efektivněji pod Dominem než třeba v .NETu.
A co se týče stability atd. - většina bank používá právě Domino, stejně jako napoloviční část opravdu velkých institucí. Případné problémy v 95% opravdu spočívají v tom, že uživatelské aplikace jsou špatně napsány.
Ano, je zpravidla nesmyslem použít Domino tam, kde převažují dotazy relačního typu. Ale v okamžiku, když potřebujete dokumentový přístup (kde dokument je kontejnerem pro všechno ostatní), neumíte si představit, jak je najednou vše jednoduché a efektivní.
Takže abych to nějak uzavřel - ideální je podle mě kombinace "standardního" a Dominovského řešení, využívající toho nejlepšího z obou přístupů.
Ale abych se ale vrátil úplně na začátek diskuze - u 100Megy je ta situace ještě trochu složitější a těch přístupů a integrace je tam víc než by bylo milé. To ale už není o technické stránce věci, to je nezbytný kompromis vycházející z historického stavu věcí a ze zadání.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)