2× mini–ITX s Q35 Express: Core 2 Duo (ne)jen do průmyslu

2× mini–ITX s Q35 Express: Core 2 Duo (ne)jen do průmyslu
, , aktualita
Značka DFI (Diamond Flower Inc) je v našich zeměpisných šířkách známá jako výrobce herních základních desek LANParty. Mnohé jistě překvapí existence divize DFI–ACP (Applied Computing Platform) a DFI–ITOX. Jak už napovídá samotný název, jde...
K oblíbeným
reklama
Značka DFI (Diamond Flower Inc) je v našich zeměpisných šířkách známá jako výrobce herních základních desek LANParty. Mnohé jistě překvapí existence divize DFI–ACP (Applied Computing Platform) a DFI–ITOX. Jak už napovídá samotný název, jde o dodávání embeded řešení pro průmysl. Začátekm tohoto měsíce (9. prosince) byly uvedeny do prodeje dva nové modely BL100-NE a BL100-PE.


Obr.01 – Logo DFI–ACP

V průmyslu patří mezi nejdůležitější faktory dlouhá životnost, 4 nebo více sériových portů (COM), nízká spotřeba a malé rozměry. Obě desky jsou osazeny kombinací Intel Q35/ICH9 Express. Oproti minulé generaci Q965 Express má poloviční spotřebu (13 W). Samozřejmostí je podpora procesorů Core 2 Duo a Core 2 Quad včetně nejnovějších 45nm jader Wolfdale. Do jednoho slotu je možné osadit až 2 GB DDR2 operační paměti o frekvenci 667/800 MHz. Zobrazení má na starosti integrované grafické jádro Intel GMA3100. Posledním z integrovaných čipů je 5.1 High Definition audio kodek Realtek ALC662. Doporučená cena pro OEM odběratele byla stanovena na $370.


Obr.02 – Layout DFI BL100–NE

Porty a rozhraní:
 • 2× PCIe Realtek RTL8111C 1 Gb/s LAN (BL100–NE)
 • 1× PCIe Realtek RTL8111C 1 Gb/s LAN (BL100–PE)
 • 4× SATA 300 Mb/s
 • 1× D–SUB (2048×1536 @ 75 Hz)
 • 1× LVDS DFP Interface (1600x1200 18/24bit)
 • 4× COM
 • 6× USB 2.0/1.1
 • 1× PCI


Obr.03 – Pohled na I/O porty DFI BL100–NE
Podporované použití:
 • Gaming
 • Industrial Automation/Control
 • Instrumentation
 • Medical
 • POS/Kiosk/ATM
 • Security
 • Transportation


Zdroj: TZ DFI–ACP, Intel, ITOX
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů