2× mini–ITX s Q35 Express: Core 2 Duo (ne)jen do průmyslu

2× mini–ITX s Q35 Express: Core 2 Duo (ne)jen do průmyslu
, , aktualita
Značka DFI (Diamond Flower Inc) je v našich zeměpisných šířkách známá jako výrobce herních základních desek LANParty. Mnohé jistě překvapí existence divize DFI–ACP (Applied Computing Platform) a DFI–ITOX. Jak už napovídá samotný název, jde...
K oblíbeným
reklama
Značka DFI (Diamond Flower Inc) je v našich zeměpisných šířkách známá jako výrobce herních základních desek LANParty. Mnohé jistě překvapí existence divize DFI–ACP (Applied Computing Platform) a DFI–ITOX. Jak už napovídá samotný název, jde o dodávání embeded řešení pro průmysl. Začátekm tohoto měsíce (9. prosince) byly uvedeny do prodeje dva nové modely BL100-NE a BL100-PE.


Obr.01 – Logo DFI–ACP

V průmyslu patří mezi nejdůležitější faktory dlouhá životnost, 4 nebo více sériových portů (COM), nízká spotřeba a malé rozměry. Obě desky jsou osazeny kombinací Intel Q35/ICH9 Express. Oproti minulé generaci Q965 Express má poloviční spotřebu (13 W). Samozřejmostí je podpora procesorů Core 2 Duo a Core 2 Quad včetně nejnovějších 45nm jader Wolfdale. Do jednoho slotu je možné osadit až 2 GB DDR2 operační paměti o frekvenci 667/800 MHz. Zobrazení má na starosti integrované grafické jádro Intel GMA3100. Posledním z integrovaných čipů je 5.1 High Definition audio kodek Realtek ALC662. Doporučená cena pro OEM odběratele byla stanovena na $370.


Obr.02 – Layout DFI BL100–NE

Porty a rozhraní:
 • 2× PCIe Realtek RTL8111C 1 Gb/s LAN (BL100–NE)
 • 1× PCIe Realtek RTL8111C 1 Gb/s LAN (BL100–PE)
 • 4× SATA 300 Mb/s
 • 1× D–SUB (2048×1536 @ 75 Hz)
 • 1× LVDS DFP Interface (1600x1200 18/24bit)
 • 4× COM
 • 6× USB 2.0/1.1
 • 1× PCI


Obr.03 – Pohled na I/O porty DFI BL100–NE
Podporované použití:
 • Gaming
 • Industrial Automation/Control
 • Instrumentation
 • Medical
 • POS/Kiosk/ATM
 • Security
 • Transportation


Zdroj: TZ DFI–ACP, Intel, ITOX
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář