www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark 2013: důležitá aktualizace přidá podporu 4K

3DMark 2013: důležitá aktualizace přidá podporu 4K
, , aktualita
Pokud vlastníte herní počítačovou sestavu vybavenou monitorem s rozlišením 4K, nyní si můžete s ostatními uživateli poměřit její výkon i v testu FireStrike, a to v rozlišení 4K/Ultra HD. Ale to není vše, co nová verze přináší.
K oblíbeným
reklama
Společnost Futuremark tedy přináší novou verzi oblíbeného benchmarku 3DMark (2013), která obsahuje novou verzi testu FireStrike, jenž krom již dlouho používaných rozlišení Standard (1920 x 1080) a Extreme (2560 x 1440) nabídne také nastavení Ultra, čili 4K/Full HD (3840 x 2160).

Nicméně pro provedení testu FireStrike v rozlišení 4K ani nepotřebujete mít příslušný monitor s tak vysokým rozlišením. Zapotřebí je 3DMark (2013) s licencí Advanced či Professional a grafickou kartu s alespoň 3 GB paměti.

Co se týče ostatních novinek, pak nový 3DMark nabídne trošku oprášené uživatelské rozhraní, konkrétně okno, v němž si vybíráte testy a dále byl usnadněn přístup k zákaznické podpoře. Dále Futuremark slibuje, že vylepšil detekci či monitorování hardwaru, která v předchozích verzích opravdu nefungovala spolehlivě a často byla příčinou toho, že test jednoduše neproběhl.

Další záležitosti se týkají profesionální edice a souborů .3dmdef, které slouží pro spuštění různě nakonfigurovaného benchmarku z příkazové řádky. Pro ně byla upravena syntax a přidána možnost dávat různé volby přímo do příkazové řádky, přes kterou funguje i nastavení pro pořizování logů. Pro stažení nové verze 3DMarku využijte odkaz na zdroj aktuality.

Zdroj: TZ Futuremark - techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek