reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

3DMark 2013: důležitá aktualizace přidá podporu 4K

, , aktualita
3DMark 2013: důležitá aktualizace přidá podporu 4K
Pokud vlastníte herní počítačovou sestavu vybavenou monitorem s rozlišením 4K, nyní si můžete s ostatními uživateli poměřit její výkon i v testu FireStrike, a to v rozlišení 4K/Ultra HD. Ale to není vše, co nová verze přináší.
3DMark 2013: důležitá aktualizace přidá podporu 4K
Společnost Futuremark tedy přináší novou verzi oblíbeného benchmarku 3DMark (2013), která obsahuje novou verzi testu FireStrike, jenž krom již dlouho používaných rozlišení Standard (1920 x 1080) a Extreme (2560 x 1440) nabídne také nastavení Ultra, čili 4K/Full HD (3840 x 2160).

Nicméně pro provedení testu FireStrike v rozlišení 4K ani nepotřebujete mít příslušný monitor s tak vysokým rozlišením. Zapotřebí je 3DMark (2013) s licencí Advanced či Professional a grafickou kartu s alespoň 3 GB paměti.

Co se týče ostatních novinek, pak nový 3DMark nabídne trošku oprášené uživatelské rozhraní, konkrétně okno, v němž si vybíráte testy a dále byl usnadněn přístup k zákaznické podpoře. Dále Futuremark slibuje, že vylepšil detekci či monitorování hardwaru, která v předchozích verzích opravdu nefungovala spolehlivě a často byla příčinou toho, že test jednoduše neproběhl.

Další záležitosti se týkají profesionální edice a souborů .3dmdef, které slouží pro spuštění různě nakonfigurovaného benchmarku z příkazové řádky. Pro ně byla upravena syntax a přidána možnost dávat různé volby přímo do příkazové řádky, přes kterou funguje i nastavení pro pořizování logů. Pro stažení nové verze 3DMarku využijte odkaz na zdroj aktuality.

Zdroj: TZ Futuremark - techPowerUp
reklama
reklama
reklama