www.svethardware.cz
>
>
>

3TB SSD je na světě, pracuje se na 5TB

3TB SSD je na světě, pracuje se na 5TB
, , aktualita
Společnost Fixstars si připravila pro náročné zákazníky 2,5" SSD s rozhraním SATA 6 Gbps, které nabídne kapacitu 3 TB. Ve vývoji přitom má už další model, který dosáhne dokonce 5TB kapacity a přijít na trh má už velmi brzy.
K oblíbeným
reklama
Dle dosavadního vývoje SSD a jejich kapacity bylo jen otázkou času, kdy překonají klasické pevné disky. Nyní už k tomu mají velmi blízko, neboť 5TB model Fixstars SSD-5000M se má objevit ještě v tomto kvartálu, čili do konce března.

Fixstars, ač se to dle jejího jména nezdá, je japonská společnost, která má však kanceláře v Silicon Valley. Není tak divu, že svá nová 3TB SSD-3000M a 1TB SSD-1000M představila nejdříve v Japonsku ,a to v listopadu minulého roku. Nyní tyto modely přichází i na trhy v Severní Americe. Firma Fixstars přitom není tradičním výrobcem úložných zařízení a ani hardwaru. Dříve se orientovala na softwarové produkty pro paralelizaci a optimalizaci, takže její nové SSD produkty jsou menším překvapením.

Při výrobě 3TB SSD firma dle vlastních slov použila paměti Flash určené pro malá mobilní zařízení a doslova je nacpala do klasického 2,5" těla s výškou 9,5 mm. Jedná se o 19nm paměti MLC NAND Flash a SSD s klasickým rozhraním SATA 6 Gbps, které slibuje datovou propustnost 520 MB/s při čtení a 500 MB/s při zápisu. Vedle toho nechybí podpora TRIM, Garbage Collection a S.M.A.R.T. SSD spotřebuje maximálně 6,2 W, přičemž typická spotřeba při aktivitě je 5 W a v klidu pak 3 W.

To vše ale nebude zadarmo, však 1TB verze stojí bez daně 990 USD, takže u 3TB můžeme očekávat alespoň trojnásobnou cenu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře