www.svethardware.cz
>
>
>

3TB SSD je na světě, pracuje se na 5TB

3TB SSD je na světě, pracuje se na 5TB
, , aktualita
Společnost Fixstars si připravila pro náročné zákazníky 2,5" SSD s rozhraním SATA 6 Gbps, které nabídne kapacitu 3 TB. Ve vývoji přitom má už další model, který dosáhne dokonce 5TB kapacity a přijít na trh má už velmi brzy.
K oblíbeným
reklama
Dle dosavadního vývoje SSD a jejich kapacity bylo jen otázkou času, kdy překonají klasické pevné disky. Nyní už k tomu mají velmi blízko, neboť 5TB model Fixstars SSD-5000M se má objevit ještě v tomto kvartálu, čili do konce března.

Fixstars, ač se to dle jejího jména nezdá, je japonská společnost, která má však kanceláře v Silicon Valley. Není tak divu, že svá nová 3TB SSD-3000M a 1TB SSD-1000M představila nejdříve v Japonsku ,a to v listopadu minulého roku. Nyní tyto modely přichází i na trhy v Severní Americe. Firma Fixstars přitom není tradičním výrobcem úložných zařízení a ani hardwaru. Dříve se orientovala na softwarové produkty pro paralelizaci a optimalizaci, takže její nové SSD produkty jsou menším překvapením.

Při výrobě 3TB SSD firma dle vlastních slov použila paměti Flash určené pro malá mobilní zařízení a doslova je nacpala do klasického 2,5" těla s výškou 9,5 mm. Jedná se o 19nm paměti MLC NAND Flash a SSD s klasickým rozhraním SATA 6 Gbps, které slibuje datovou propustnost 520 MB/s při čtení a 500 MB/s při zápisu. Vedle toho nechybí podpora TRIM, Garbage Collection a S.M.A.R.T. SSD spotřebuje maximálně 6,2 W, přičemž typická spotřeba při aktivitě je 5 W a v klidu pak 3 W.

To vše ale nebude zadarmo, však 1TB verze stojí bez daně 990 USD, takže u 3TB můžeme očekávat alespoň trojnásobnou cenu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala