Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

512MB GeForce 7800GTX od 7. listopadu, 1GB GeForce Go 6800Ultra už teď?

26.10.2005, Milan Šurkala, aktualita
512MB GeForce 7800GTX od 7. listopadu, 1GB GeForce Go 6800Ultra už teď?
Na vskutku zajímavou informaci narazíte na stránkách společnosti Dell. Jejich notebook Dell XPS M170 má totiž v popisu 1GB grafickou kartu GeForce Go 6800Ultra. Nehledě na to, že jsem ještě neviděl mobilní GeForce s 512MB paměti, je tato...
Na vskutku zajímavou informaci narazíte na stránkách společnosti Dell. Jejich notebook Dell XPS M170 má totiž v popisu 1GB grafickou kartu GeForce Go 6800Ultra. Nehledě na to, že jsem ještě neviděl mobilní GeForce s 512MB paměti, je tato informace velmi podivuhodná. Uvidíme, jak dlouho tento nesmysl na stránkách vydrží.Je samozřejmé, že 1GB grafické paměti v tomto notebooku naleznete skutečně těžko. Druhá část této novinky se týká podobného problému, nicméně nyní jde o skutečnost. Jde o desktopovou grafickou kartu GeForce 7800GTX, která bude od 7. listopadu k mání, a to pozor, v 512MB verzi (kde se hrabe na pány v Dellu :-) Spolu s grafickými kartami ATi, které budou vybavovány 512MB paměti, nastupuje tento trend i nVidia.

Karty od ATi však narozdíl od karet nVidia velmi pravděpodobně nebudou ihned po uvedení dostupné, takže nVidia bude mít asi dva týdny náskok. Navíc mají být 512MB nVidia karty o něco levnější.

Zdroj: www.theinquirer.net, www.dell.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.