Té pasty co tam mají narváno pod IHS 🤣🤣 (v tom videu)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Překonal 64jádrový Threadripper. To je jako když řeknu, že jsem předjel červené auto. A proč neporovnávají serverový procesor se serverovým Epycem?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(1)
V jednom socketu není na x86_64 platformě v současnosti nic rychlejšího než ThrPro 5995WX se zapnutým PBO (400W). Serverové EPYCy jsou proti OC ThrPro s ohledem na své nižší TDP v taktech konzervativnější jak v ST, tak MT zátěži.
https://youtu.be/Q4-wLIZnQ3g?t=1034Problém se serverovými ARM procesory je ten, že umí jak vyhrávat tak značně prohrávat vůči x86_64 alternativám. Zda je důvodem chybějící optimalizace, či je to návrhům vlastní ukáže teprve čas.
https://www.phoronix.com/review/ampere-altramax-benchmarks/3
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(0)
Totéž zjistíte, když postavíte proti sobě EPIC a IBM Power. Taky je IBM v něčem klidně násobně lepší a jinde plichta a jinde násobně prohraje. Patrně jsou ty benchmarky jen překompilované bez větších optimalizací. IBM se soustředí na svůj segment lukrativních zakázek big iron serverů a mainframů a nějaké soupeření je nezajímá. Jsou tam zajímavé technologie, ale jen pro toho, kdo je využije.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(5) nízká(0)
Vcelku logicky, kdo využije danou technologii či instrukce, ten má výhodu v dané architektuře. Viz třeba intelí avx512. Využije to možná ani ne 1% lidí, ale kdo to použije, tomu to dá brutální výkon. A pro zbytek to je jen odpad, zabírající místo na křemíku.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
a to je důvod proč lidi stále kupují Intel CPU
i když se všem ostatním zadají drahé, žravé a nevýkonné
proto jsem tady asi milionkrát říkal že v některých operacích je můj I9-9900k s 8 jádry (14nm) rychlejší
...než můj druhý CPU Ryz.9 3900X s 12 jádry a to je o rok mladší novější na 7nm
dokud AMD nebude vyhrávat ve všech operacích, tak to bude pořád plichta
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)