reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AAC: rozuzlení se blíží

5.10.2005, redakce SHW, článek
AAC: rozuzlení se blíží
Překotný vývoj kolem jednoho z nejvýznamnějších hráčů na českém IT trhu - skupiny AAC (viz náš článek „AAC: Obr na hliněných nohou ?“) nám nedá nevrátit se k celé kauze ještě alespoň krátkým komentářem, shrnujícím dění za poslední dny.
Překotný vývoj kolem jednoho z nejvýznamnějších hráčů na českém IT trhu - skupiny AAC (viz náš článek „AAC: Obr na hliněných nohou ?“) nám nedá nevrátit se k celé kauze ještě alespoň krátkým komentářem, shrnujícím dění za poslední dny.

Úvodem krátká rekapitulace:
  • 2. září 2005 se stává novým majitelem AAC Solutions s.r.o. přímo mateřská společnost holdingu, ROCHEBY Finance a.s.
  • 8. září zakládá LIBRA Electronics zakládá společnost AAC Distribution s.r.o.
  • 8. září zakládá LIBRA Electronics společnost AAC Retail s.r.o.
  • 14. září byla uzavřena Dohoda o společném postupu společností ROCHEBY Finance a.s. a BGS Distribution a.s., podle níž AAC Czech s.r.o. „... získává partnera, který pomůže s doplněním a vykrytím sortimentu IT“
  • 30. září je oznámeno, že se veškeré distribuční aktivity přesouvají z AAC Czech s.r.o. na AAC Distribution s.r.o.

Vraťme se na chvíli k poslednímu bodu – ten je to v tomto okamžiku nejdůležitější. Oznámení říká mj. že:


„Smyslem této změny, kterou směřujeme k 1. 10. 2005 je úplná specializace na distribuční prodej IT komponent, periferií a počítačů přes Vás, naše velkoobchodní partnery. Dokážeme si představit, že tato změna ve Vás vyvolává spoustu otázek, na které se tímto dopisem pokusíme co nejlépe odpovědět.

Komunikace:
Vám přidělení obchodní zástupci se ve většině případů nemění. Centrála firmy je i s většinou
obchodních zástupců v Českých Budějovicích, další obchodní středisko je v Praze.
...

Reklamace AAC Czech:
Všechny otevřené reklamační zakázky vzniklé na zboží zakoupeném v AAC Czech budou nadále řešeny v AAC Czech... Nicméně si uvědomujeme, že na vyřešení starých
reklamací máte velkou pozornost a proto se postaráme o to, aby Vaše veškeré pohledávky byly vyřešeny.

Reklamace AAC Distribution:
Veškeré reklamační zakázky (netýká se bezstarostného a autorizovaného servisu) vzniklé na zboží zakoupeném v AAC Distribution odesílejte na adresu AAC Distribution...

Zboží:
V našem portfoliu najdete ucelený sortiment počítačů, komponent, periferií a softwaru. Zároveň připravujeme uvedení nových produktů na český trh.

PC:
V našem ceníku najdete několik akčních sestav počítačů a notebooků značky Leo, Brave a Tesco. Nadále budou vycházet Leo a Brave news a budeme s Vámi spolupracovat na marketingové podpoře těchto značek.


Z oznámení je tedy zřejmé, že prakticky veškeré aktivity s výjimkou „rodinného stříbra“ (počítače Brave a hypermarketový kanál) byly z AAC Czech s.r.o. převedeny na nově založené firmy finanční skupiny Rocheby. AAC Czech s.r.o. zároveň přestalo být vlastníkem všech dosavadních dceřiných společností v ČR.

Dále je z výše uvedeného velmi pravděpodobně vyplývá, že „staré“ AAC Czech vstoupí do následné likvidace, pravděpodobně se snahou vyrovnat případné závazky a vyhnout se tak konkurzu (který by možná mohl znejistit právní platnost některých provedených kroků a převodů). Tomu nasvědčuje i uzavřená Dohoda o společném postupu s BGS/LEVI, o které jsme již psali v samostatném článku, v níž mezi řádky můžeme číst logické vyústění – prodej značky Brave a přenechání hypermarketových kanálů skupině BGS/LEVI.

Rozhodující pro nové firmy skupiny tak zřejmě bude závěrečné čtvrtletí letošního roku, které v IT odvětvích tradičně generuje více než třetinu ročního obratu. To ukáže, zda a do jaké míry se podařilo „přetáhnout“ obchodní partnery na staronového distributora.

Podrobnosti k poslednímu vývoji kauzy a komentáře k nim si můžete přečíst v časopise Computer Business.Tento článek je připraven ve spolupráci s námi vydávaným časopisem Computer Business, věnovaném počítačovému byznysu v ČR.

reklama