www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Aspire C: tenká all-in-one PC s nízkými cenami

Acer Aspire C: tenká all-in-one PC s nízkými cenami
, , aktualita
Acer oznámil na americkém trhu novou řadou all-in-one, které potěší uživatele shánějící stylové, ale přitom cenově dostupné PC. Modely Aspire C svým vzhledem rozhodně neudělají ostudu v domácnosti ani kanceláři, s výkonem to ovšem zase tak slavné není.
K oblíbeným
reklama
Na stále rostoucí trh s počítači typu „vše v jednom“ vstupuje nová modelová řada Aspire C od Aceru. Taiwanský výrobce při jejím návrhu dbal především na design, který vypadá opravdu elegantně. Na první pohled se PC tváří jako běžný monitor s velmi tenkými rámečky a elegantním stojánkem polohovatelným od -5 do 20 stupňů. Všechny komponenty se totiž vešly za monitor, nijak tak nenarušují design. Ani při pohledu zboku přitom monitor nevypadá přehnaně tlustě. Na výběr bude ze dvou modelů odlišujících se výbavou a také úhlopříčkou displeje – 21,5“ Aspire C22 a 23,8“ Aspire C24. Cena prvního z nich startuje již na 450 dolarech, v přepočtu přibližně 11 600 Kč bez DPH. Větší model se potom prodává za stále přijatelných 700 dolarů, tedy asi 18 000 Kč bez DPH.

Oba počítače si musejí vystačit pouze s Full HD rozlišením (1920 x 1080 pixelů). V případě procesoru je maximem, nikoliv minimem Intel Core i3 šesté generace na architektuře Skylake. Dedikovanou grafickou kartu byste hledali marně, uživatelé si tak musejí vystačit maximálně s integrovanou Intel HD Graphics 520. Dále konfigurace zahrnují až 8GB DDR4 RAM a až 1TB HDD. Do popředí se zkrátka dostala cena a design, třetí složka v podobě výbavy proto musela logicky ustoupit do pozadí. Na běžné kancelářské práce nebo prohlížení internetu však dané komponenty budou stačit. V případě konektivity jsou k dispozici čtyři USB porty polovina z nich USB 3.0, další polovina USB 2.0), Gigabit Ethernet, RJ-45, audio vstup i výstup či Wi-Fi 802.11 ac.

Přítomna je rovněž 1MPx webkamera, mikrofon a dvojice stereo reproduktorů, která snad nabídne alespoň ucházející zvukový projev. Za zmínku stojí také možnost výběru ze tří operačních systémů – Windows 10, FreeDOS či Linpus Simple Linux. Prozatím jsou ovšem nabízeny pouze konfigurace s Windows 10 Home. Acer Aspire C se prozatím prodává pouze na americkém trhu, kde to počítač jen tak tak stihl na předvánoční trh. Zatím nebylo oznámeno, kdy a zda vůbec se novinka dostane také do Evropy.

Stručné shrnutí výbavy obou modelů:
  • Acer Aspire C22: 21,5“ Full HD displej, čtyřjádrový procesor Intel Celeron J3160, 4GB DDR3 RAM, 500 GB HDD a cena 450 dolarů
  • Acer Aspire C24: 23,8“ Full HD displej, dvoujádrový procesor Intel Core i3-6100U, 8GB DDR RAM, 1TB HDD a cena 700 dolarů

Zdroj: Acer.com
reklama
Nejnovější články
CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti
Z různých zpráv tohoto roku se ukázalo, že Intel je vcelku nervózní z toho, jak kvůli AMD přichází o podíl na trhu s procesory x86, a tím přirozeně i s celými platformami. Co ale k tomu může říci jeho šéf Robert Swan?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
7.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala