www.svethardware.cz
>
>
>

Acer G7: nové 27" LCD s WQHD

Acer G7: nové 27" LCD s WQHD
, , aktualita
Pokud potřebujete nový velký monitor s vysokým rozlišením, ale zrovna neprahnete po modelu s Ultra HD, můžete se zaměřit na nový model Acer G277HU. Ten nabídne svou 27" obrazovku, na níž je 2560 x 1440 pixelů.
K oblíbeným
reklama
Acer G277HU tak disponuje velkou obrazovkou s rozlišením WQHD, což je čtyřnásobné HD rozlišení (720p). Tento monitor bude vhodný pro hraní akčních her díky rychlé udávané odezvě 1 ms, z čehož je také zřejmé, že půjde o obrazovku typu TN. Acer také mluví o designu Zero Frame a stylovém stojanu a předním stříbrně zbarveném okraji.





Rámeček tohoto monitoru (samozřejmě až na zmíněný spodní okraj) má tloušťku pouze 2,2 mm, díky čemuž se tento monitor bude hodit jako základ vícemonitorové soustavy, kde jsou důležité co nejtenčí předěly mezi obrazovkami. Co se týče specifikací, pak krom odezvy 1 ms Acer ve zprávě neuvádí žádné další údaje a nemá je připraveny ani na svých stránkách, ale dle jiných zdrojů jde o obvyklé hodnoty jako 350cd/m2 podsvícení, milionový dynamický kontrast či pozorovací úhly 170 ° a 160 °. Pokrytí barevného prostoru NTSC je tu ze 72 procent, čili grafici se poohlédnou někde jinde a typická spotřeba je 28 W.

Dále se už ve zprávě píše o rozhraních HDMI, Display Port, DVI a D-Sub, dvojici zabudovaných 2W reproduktorů a jednoduchém stojanu s možnosti naklápění v rozsahu -5 ° až 15 °. I zde je pak dnes tolik populární redukce "škodlivého modrého záření", kterou Acer nazývá Blue Light Filter a Low Dimming má zajistit výrazné snížení celkového jasu (v případě potřeby, samozřejmě).

Monitor G277HU je k dispozici v České republice a na Slovensku za cenu 9 999 Kč s daní.

Zdroj: TZ Acer
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů