www.svethardware.cz
>
>
>

Acer K272HUL: slušně vybavená sedmadvacítka

Acer K272HUL: slušně vybavená sedmadvacítka
, , aktualita
Společnost Acer začala dodávat na trh nový 27" monitor, který nabídne vysoké rozlišení i dobrou výbavu, která mu umožní zobrazit obrazy ze dvou zdrojů najednou a lépe využít svou velkou plochu.
K oblíbeným
reklama
Acer K272HUL na svém 27" LCD panelu s LED podsvícením tedy nabídne rozlišení WQHD, čili 2560 x 1440. To samozřejmě není dnešním maximem, neboť posledním hitem je spíše rozlišení Ultra HD, ale na druhou stranu dnes stále převládají monitory s Full HD, takže můžeme být rádi i za toto. Acer uvádí, že jeho novinka je vhodná jak pro práci, tak pro zábavu, kde může posloužit funkce PiP - obraz v obraze. K tomu může uživatel využít dvou zdrojů signálu, a to pomocí rozhraní Display Port a pak HDMI nebo DVI. Otázkou je, jaké bude uspořádání obrazů na panelu a jakou volnost v jejich nastavení bude uživatel mít.

Panel také nabídne široké pozorovací úhly, a to 178° horizontálně i vertikálně, čili o TN jistě nejde, ale Acer ve zprávě neprozradil, jaký panel přesně využil. Uvedl pouze to, že dokáže zobrazit 16,7 milionu barev, má odezvu 6 ms a dynamický kontrast 100 milionů ku 1. Dále se zmínil o speciální vrstvě Acer ComfyView, díky níž se má v panelu méně odrážet okolí, pak tu máme Acer Adaptive Contrast Management (ACM) pro automatické nastavení kontrastu dle konkrétní scény.

Jak již bylo uvedeno, mezi výbavu patří rozhraní DisplayPort, DVI a HDMI, přičemž právě HDMI je tu ve dvou portech. Podstavec umožní naklopení v rozsahu -5 °až 25 ° a podporuje VESA držáky.

Cena v USA byla stanovena na 450 dolarů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková