reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer má problémy, uvítal by dokonce převzetí

31.8.2015, Milan Šurkala, aktualita
Acer má problémy, uvítal by dokonce převzetí
Společnost Acer na tom vůbec není dobře a dle slov jejího zakladatele možná brzy skončí. Stan Shih se dokonce vyjádřil takovými slovy, že by uvítal převzetí Aceru nějakou větší společností, ale že nákupem případný kupec nic moc nezíská.
Stan Shih je zakladatelem společnosti Acer, která vznikla v roce 1976, nicméně nyní se o její situaci vyjádřil dost pesimisticky. Od doby vzniku postupně rostla a nyní je pátým největším výrobcem počítačů na světě. Nicméně to nestačí a firma vykázala za první polovinu letošního fiskálního roku ztrátu 90 milionů dolarů. Prodeje se pak propadly o velmi výrazných 33 %, což je opravdu mnoho.


Acer logo


Shih v rozhovoru na otázku převzetí jinou společností uvedl, že by něco takového uvítal. Zároveň ale dodal, že takový výrobce počítačů by si koupil "prázdnou skořápku", což zní opravdu hodně špatně. Společnost má nicméně stále obrat 1,94 miliard dolarů, což i přes potíže stále není zrovna málo. Zde se znovu ukazuje, že slábnoucí prodeje počítačů jsou realitou a patrně si vyberou daň v podobě existence Aceru. Cena jeho akcií spadla oproti dubnu už na polovinu, v roce 2011 byla pak cena více než osminásobná proti dnešku.

Zdroj: extremetech.com, reuters.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama