www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Predator X: čím víc jader, tím lépe?

Acer Predator X: čím víc jader, tím lépe?
, , aktualita
Redaktor Anandtechu si při prohlídce hardwaru firmy Acer na IFA 2018 všiml počítače Predator X, který je připravován jako extrémně výkonná pracovní stanice i herní PC. Zkrátka a dobře to má nabídnout to nejlepší, ale vypadá to, že bez rozmyslu.
K oblíbeným
reklama
Acer se zkrátka a dobře rozhodl, že nám v počítači Predator X nabídne to nejlepší, i když dle pohledu na fotografie bych se to osobně velice zdráhal prohlásit o použité skříni, která na svém čele nese v kůži zasazené logo řady Predator.
 
 
Znamená to, že v Aceru prostě vzali vhodnou desku a do ní si vybrali dva procesory Intel Xeon 8180 s 28 jádry (každý v ceně 10.009 USD, neboli od cca 265 tisíc v našich obchodech), pro každý pak šest 16GB modulů ECC RDIMM a navíc ještě dvě grafické karty NVIDIA Quadro RTX 8000 (dalších dvakrát 10.000 USD). To znamená, že tato karta má v sobě jen v procesorech a grafických kartách hardware za více než milion korun. Acer také chce, aby byla tato sestava připravena i pro budoucí serverové procesory Intelu, čili Cascade Lake-SP. 
 
 
Právě ve využití dvou procesorů v jednom systému ale můžeme vidět potenciální problém, neboť lze očekávat, že Acer bude tuto stanici nabízet se systémem Windows 10. Pro efektivní využití dvouprocesorového počítače ale potřebujeme systém, který podporuje a zná Non-Uniform Memory Architecture (NUMA). Bez toho je totiž možné, že bude pro proces běžící na jádře či jádrech jednoho procesoru alokovat paměť druhého procesoru, což je pochopitelně problém z hlediska propustnosti dat i latencí. 
 
Ian Cutress z Anandtechu se snažil o tom zjistit něco více od člověka z Aceru, který tento hardware prezentoval, ale setkal se jen s velkým nepochopením. Onen člověk si problém s NUMA nejdříve pletl s ECC a pak se diskuze zasekla nad nepochopeným rozdílem mezi propustností a latencí paměti, takže se nedozvíme vůbec nic o tom, zda a případně jak se Acer postará o to, aby na jeho systému dobře pracovala NUMA. A pokud se toto Acer řešit nechystá, pak mohou zákazníci nakonec skončit s velice drahým počítačem, který poskytne i mnohem slabší výkon, než by mohl. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080 NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080
Lze říci, že NVIDIA prvotní nástup karet RTX 3080 a s nimi i celé nové generace Ampere nezvládla. Dal se jednoznačně očekávat obrovský zájem zákazníků, který také přišel, ovšem NVIDIA na něj nebyla připravena. Co k tomu řekne sama?
Dnes, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou
Podívanou, kterou jsme si dříve spojovali jen s planetami a případně měsíci velkých planet, mohou nabídnout i komety. Konkrétně alespoň jedna, a to Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů