www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Predator X: čím víc jader, tím lépe?

Acer Predator X: čím víc jader, tím lépe?
, , aktualita
Redaktor Anandtechu si při prohlídce hardwaru firmy Acer na IFA 2018 všiml počítače Predator X, který je připravován jako extrémně výkonná pracovní stanice i herní PC. Zkrátka a dobře to má nabídnout to nejlepší, ale vypadá to, že bez rozmyslu.
K oblíbeným
reklama
Acer se zkrátka a dobře rozhodl, že nám v počítači Predator X nabídne to nejlepší, i když dle pohledu na fotografie bych se to osobně velice zdráhal prohlásit o použité skříni, která na svém čele nese v kůži zasazené logo řady Predator.
 
 
Znamená to, že v Aceru prostě vzali vhodnou desku a do ní si vybrali dva procesory Intel Xeon 8180 s 28 jádry (každý v ceně 10.009 USD, neboli od cca 265 tisíc v našich obchodech), pro každý pak šest 16GB modulů ECC RDIMM a navíc ještě dvě grafické karty NVIDIA Quadro RTX 8000 (dalších dvakrát 10.000 USD). To znamená, že tato karta má v sobě jen v procesorech a grafických kartách hardware za více než milion korun. Acer také chce, aby byla tato sestava připravena i pro budoucí serverové procesory Intelu, čili Cascade Lake-SP. 
 
 
Právě ve využití dvou procesorů v jednom systému ale můžeme vidět potenciální problém, neboť lze očekávat, že Acer bude tuto stanici nabízet se systémem Windows 10. Pro efektivní využití dvouprocesorového počítače ale potřebujeme systém, který podporuje a zná Non-Uniform Memory Architecture (NUMA). Bez toho je totiž možné, že bude pro proces běžící na jádře či jádrech jednoho procesoru alokovat paměť druhého procesoru, což je pochopitelně problém z hlediska propustnosti dat i latencí. 
 
Ian Cutress z Anandtechu se snažil o tom zjistit něco více od člověka z Aceru, který tento hardware prezentoval, ale setkal se jen s velkým nepochopením. Onen člověk si problém s NUMA nejdříve pletl s ECC a pak se diskuze zasekla nad nepochopeným rozdílem mezi propustností a latencí paměti, takže se nedozvíme vůbec nic o tom, zda a případně jak se Acer postará o to, aby na jeho systému dobře pracovala NUMA. A pokud se toto Acer řešit nechystá, pak mohou zákazníci nakonec skončit s velice drahým počítačem, který poskytne i mnohem slabší výkon, než by mohl. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře