reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer uvádí tenké a lehké ultrabooky S7 s Windows 8

5.11.2012, Jan Vítek, aktualita
Acer uvádí tenké a lehké ultrabooky S7 s Windows 8
Společnost Acer si připravila tenké a lehké ultrabooky Aspire S7, o nichž jsme se poprvé zmiňovali již v červnu. Nabídnou nám víko z lesklého bílého skla a eloxovaného hliníku s kartáčovaným povrchem, u nějž je zmíněno slovo unibody, s nímž...
Společnost Acer si připravila tenké a lehké ultrabooky Aspire S7, o nichž jsme se poprvé zmiňovali již v červnu. Nabídnou nám víko z lesklého bílého skla a eloxovaného hliníku s kartáčovaným povrchem, u nějž je zmíněno slovo unibody, s nímž přišla jako první firma Apple u svých MacBook Pro. Má jít tedy o jeden kus hliníku tvořící s víkem jen 11,9 mm tlusté šasi.

Aspire S7 jsou přitom vybaveny 13,3" displejem o rozlišení Full HD, který je typu IPS, má dotykovou vrstvu a chráněn je odolným sklem Gorilla Glass 2. Pak tu budou ale také 11,6" modely s rozlišením Full HD, ovšem pouze u většího z nich bude možné displej plně rozevřít do úhlu 180°, ovšem v rozmezí 100 - 120° dostanou klouby 1,6x vyšší moment, díky čemuž se poloha displeje zpevní, abychom jej doteky prstů dále nerozevírali.

Dále se Acer chlubí chlazením TwinAir s malými ventilátorky pracujícími na vysokých 10000 otáček za minutu. První nasává čerstvý vzduch a druhý vysává teplý a tento systém má udržovat klávesnici i šasi studené. Otázkou je hlučnost a životnost takového řešení. Klávesnice je vybavena elektroluminiscenčním (EL) podsvícením s nastavitelnou intenzitou (i automaticky).

Použitá platforma je založena na procesorech Intel Core, a to i5-3317U nebo i7-3517U, vedle nich tu nepřekvapí SSD (možnost zapojení do RAID 0), energii dodá akumulátor Li-Pol a pak tu máme rozhraní Micro HDMI s redukcí na D-Sub, adaptér z USB na Ethernet, technologie Acer Green Instant On pro rychlé spuštění či probuzení systému a Acer Always Connect pro neustálou aktualizaci dat přes Wi-Fi i ve spánku.

Aspire S7 jsou již v prodeji, takže se můžete poohlédnout třeba zde.

Zdroj: TZ Acer
reklama