reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer XR341CKA: první zahnuté LCD s G-Sync

24.4.2015, Jan Vítek, aktualita
Acer XR341CKA: první zahnuté LCD s G-Sync
Acer dnes představil mezi jinými novinkami také prý světově první zahnutý monitor, který podporuje technologii NVIDIA G-Sync. Jedná se o velký 34" model XR341CKA, jenž je tak určen především pro náročné hráče PC her.
Acer si tedy chce přisvojit jedno prvenství, ale to nám konec konců může být jedno, my se zaměříme na samotný produkt. V případě monitoru Acer XR341CKA má zahnutá obrazovka skutečně smysl, protože je jednak ultraširoká s poměrem stran 21:9 a pak má úhlopříčku 34", což je přes 86 centimetrů. Pokud na ni tedy máme koukat z běžné vzdálenosti, přijde vhod, že k nám budou okraje díky zakřivení blíže.

Acer XR341CKA má tedy ultraširoký dusplej, a to typ IPS s rozlišením 3440 x 1440 a pozorovacími úhly 178° v obou směrech. Displej také dokáže pokrýt barevný prostor sRGB, a to ze 100 procent, takže i když jde primárně o herní monitor, neměli bychom si stěžovat ani na jeho barevné podání, které si můžeme upravit pomocí nastavení šesti parametrů.

Acer se také chlubí tenkými okraji, technologií DTS a dvěma zabudovanými 7W reproduktory, které by pro základní ozvučení měly stačit. A samozřejmě tu je také podpora sychronizační technologie NVIDIA G-Sync, takže tento monitor je určen pro majitele grafických karet s čipy GeForce. Ti budou hned vědět, že G-Sync je aktivní, protože v takovém případě se na spodním okraji monitoru rozsvítí mdlé červené světlo.

Stojan monitoru evidentně nenabídne možnost natočení monitoru, v takovém případě musíme pohnout s celou sestavou, ale vedle naklopení v úhlu -5 ° a 35 ° tu je možnost nastavit výšku v rozsahu 130 mm a je dobré, že alespoň na to Acer myslel. Však nastavení výšky monitoru je pro dobrou ergonomii velmi důležité. Mezi vstupy a rozhraní pak patří DisplayPort a HDMI a také zabudovaný hub s porty USB 3.0.

Monitor Acer XR341CKA bude k dispozici od června za cenu 34 990 Kč / 1 259 eur.

Zdroj: TZ Acer
reklama
reklama