www.svethardware.cz
>
>
>

Acer XV282K KV: Ultra HD a 144 Hz na 28 palcích

Acer XV282K KV: Ultra HD a 144 Hz na 28 palcích
, , aktualita
Společnost Acer si připravila nový herní monitor pro náročnější uživatele, kteří vyžadují obraz s jemným rastrem a k tomu i vysokou obnovovací frekvenci. Specifikace modelu XV282K KV tak mluví o Ultra HD při 144 Hz na 28" panelu. 
K oblíbeným
reklama
Acer XV282K KV je tak 28palcový monitor se čtyřnásobným rozlišením oproti Full HD, přičemž na trhu je řada modelů s 27palcovou úhlopříčkou, které mají právě rozlišení Full HD, oproti nimž bude mít tato novinka mnohem jemnější rastr v desktopu se u ní už možná nevyhneme potřebě zvětšit měřítko pro zobrazení. Ale to už si každý zvolí sám. 
 
 
Monitor XV282K KV od Aceru je součástí série NITRO XV2 a jde o první model této firmy s podporou rozhraní HDMI 2.1. To totiž poskytne oproti verzi 2.0 velice výrazně vyšší propustnost, a to 48 Gb/s oproti 18 Gb/s, takže rozlišení Ultra HD při 144 Hz pohodlně zvládne. Ostatně na to potřebuje cca 31 Gb/s, takže tu je i značná rezerva. 
 
Máme tu také údaj, že použitý panel je typu IPS a vyrobila jej společnost Innolux s kódovým označením M280DCA AAS (Azimuthal Anchoring Switch). 
 
Monitor XV282K KV podporuje technologii AMD FreeSync s rozsahem 48 až 144 Hz a samotný panel dokáže pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 90 procent a nabízí jas 550 nitů a maximálně až 600 nitů vzhledem k certifikaci VESA HDR 600. 
 
Vedle dvou HDMI 2.1 tu máme také jedno rozhraní DisplayPort 1.4 s podporou DSC. Dále tu je hub se čtyřmi porty USB 3.0 a výstup audia (jack). Nezapomnělo se ani na výbavu dvou 2W reproduktorů pro základní ozvučení. 
 
Monitor dostal dle VideoCardz v Japonsku cenovku ¥8499, což bude samozřejmě chyba, neboť za 1800 Kč by zákazníci Aceru utrhali ruce. Půjde spíše 28 tisíc Kč, jak ukazuje částka 1246 USD, anebo také jen cca 23 tisíc dle PCMonitors. Aceru XV282K KV se ale stejně nedočkáme dříve než v lednu 2021. 
 
Zdroj: PCMonitors


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek