Activision Blizzard prchá z nabídky GeForce NOW, NVIDIA tápe

Activision Blizzard prchá z nabídky GeForce NOW, NVIDIA tápe
, , aktualita
Sama NVIDIA byla překvapena, když dostala od svého dosavadního dlouholetého partnera ve vývoji služby GeForce NOW žádost, aby okamžitě stáhla jeho hry z příslušné nabídky. Co za tím může vězet?
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že i tento případ ukazuje, co vše se může zvrtnout v případě, kdy se někdo zcela spolehne na streamovací službu a zbaví se své konzole či herního PC. Jednoho dne může hra či celý soubor her od některého z vydavatelů prostě zmizet z nabídky a zákazník má možnost leda smutně koukat, nebo si jít postěžovat a zanadávat. To by se přitom rozhodně nemělo stát třeba v případě Google Stadia (i když, co my víme?), kde si hry kupujeme přímo pro tuto službu. Ale v GeForce NOW je částečně propojena se Steamem a dalšími obchody (nenabízí ovšem všechny na nich dostupné hry), čili samotné hry pak zákazníkovi v knihovnách jednotlivých platforem zůstanou, ale přes stream od NVIDIE či někoho jiného si je už nezahrají, právě jako v tomto případě, kdy se společnost Activision Blizzard rozhodla spěšně vycouvat. 
 
 
Danou skutečnost ohlásila sama NVIDIA na fórech GeForce NOW, jenomže už vůbec neuvedla, jaký k tomu měla firma Activision Blizzard důvod. Právě ta přitom s NVIDIÍ spolupracovala na vývoji GeForce NOW už v rámci betaverze, takže takové náhlé rozhodnutí je podivné a dle HotHardware zaskočilo i samotnou NVIDII.
 
Je také pochopitelné, že řada zákazníků už přinejmenším zvažuje zrušení svého předplatného, zvláště pokud byli nalákáni především na nabídku her od Activision Blizzard. Ovšem celkově to podkopává důvěru v tuto a jí podobné služby, neboť každou chvíli může přijít další podobné oznámení a zákazník se s tím může leda smířit. 
 
I prostřednictvím GeForce NOW přitom mohou herní společnosti, Activision Blizzard nevyjímaje, díky využití svého systémů přihlašovacích účtů dále využívat mikrotransakce, prodávat DLC a zkrátka na hrách vydělávat stejně, jako když je hráči budou hrát na svém vlastním výkonném hardwaru. Čili v tom by zakopaný pes být neměl. 
 
Prozatím se tak můžeme jen dohadovat o tom, jaká je příčina rozhodnutí firmy Activision Blizzard. Někteří za tím vidí intervenci Googlu, který prosazuje svou platformu Stadia, ale to jsou nyní jen nepodložené názory. Activision Blizzard také mohou mít zcela vlastní pohnutky, ale raději si počkáme na oficiální informace, které zákazníci jistě budou chtít znát. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů