Activision Blizzard prchá z nabídky GeForce NOW, NVIDIA tápe

Activision Blizzard prchá z nabídky GeForce NOW, NVIDIA tápe
, , aktualita
Sama NVIDIA byla překvapena, když dostala od svého dosavadního dlouholetého partnera ve vývoji služby GeForce NOW žádost, aby okamžitě stáhla jeho hry z příslušné nabídky. Co za tím může vězet?
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že i tento případ ukazuje, co vše se může zvrtnout v případě, kdy se někdo zcela spolehne na streamovací službu a zbaví se své konzole či herního PC. Jednoho dne může hra či celý soubor her od některého z vydavatelů prostě zmizet z nabídky a zákazník má možnost leda smutně koukat, nebo si jít postěžovat a zanadávat. To by se přitom rozhodně nemělo stát třeba v případě Google Stadia (i když, co my víme?), kde si hry kupujeme přímo pro tuto službu. Ale v GeForce NOW je částečně propojena se Steamem a dalšími obchody (nenabízí ovšem všechny na nich dostupné hry), čili samotné hry pak zákazníkovi v knihovnách jednotlivých platforem zůstanou, ale přes stream od NVIDIE či někoho jiného si je už nezahrají, právě jako v tomto případě, kdy se společnost Activision Blizzard rozhodla spěšně vycouvat. 
 
 
Danou skutečnost ohlásila sama NVIDIA na fórech GeForce NOW, jenomže už vůbec neuvedla, jaký k tomu měla firma Activision Blizzard důvod. Právě ta přitom s NVIDIÍ spolupracovala na vývoji GeForce NOW už v rámci betaverze, takže takové náhlé rozhodnutí je podivné a dle HotHardware zaskočilo i samotnou NVIDII.
 
Je také pochopitelné, že řada zákazníků už přinejmenším zvažuje zrušení svého předplatného, zvláště pokud byli nalákáni především na nabídku her od Activision Blizzard. Ovšem celkově to podkopává důvěru v tuto a jí podobné služby, neboť každou chvíli může přijít další podobné oznámení a zákazník se s tím může leda smířit. 
 
I prostřednictvím GeForce NOW přitom mohou herní společnosti, Activision Blizzard nevyjímaje, díky využití svého systémů přihlašovacích účtů dále využívat mikrotransakce, prodávat DLC a zkrátka na hrách vydělávat stejně, jako když je hráči budou hrát na svém vlastním výkonném hardwaru. Čili v tom by zakopaný pes být neměl. 
 
Prozatím se tak můžeme jen dohadovat o tom, jaká je příčina rozhodnutí firmy Activision Blizzard. Někteří za tím vidí intervenci Googlu, který prosazuje svou platformu Stadia, ale to jsou nyní jen nepodložené názory. Activision Blizzard také mohou mít zcela vlastní pohnutky, ale raději si počkáme na oficiální informace, které zákazníci jistě budou chtít znát. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek