www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

ADATA i SK Hynix mají moduly DDR4

ADATA i SK Hynix mají moduly DDR4
, , aktualita
Společnosti ADATA a SK Hynix již představily své paměťové moduly typu DDR4. Tento typ zatím není v desktopovém světě ještě aktuální, ale nebude trvat zase tak dlouho a stane se součástí nabídky obchodů. Využijí je totiž nové procesory Intel.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel si totiž ještě na tento rok chystá nové procesory Haswell-E, čili nejnovější generaci procesorů Intel Core i7 Extreme Edition a právě pro ni budou určeny moduly DDR4. Mezi výrobci paměťových modulů pak evidentně nebude chybět ADATA, kterážto firma představila své 4, 8 a 16GB moduly DDR4 a SK Hynix přispěchal dokonce s prvním 128GB modulem DDR4. V tomto případě ale obě firmy cílí především na servery.

Tchaj-wanská společnost ADATA je tedy jednou z prvních, která si osvojila specifikace pro paměti DDR4 a vyvinula své moduly právě ve spolupráci s Intelem. Představila zatím ECC registrované moduly se zmíněnými kapacitami, které budou určeny pro procesory Intel včetně Xeon E5-2600 v3. Moduly pracují na 2133 MHz s napětím 1,2 V a dle výrobce jsou vhodné především pro nasazení v serverech právě díky vhodné kombinaci výkonu a nízké spotřeby. ADATA pak pracuje také na DDR4 v modulech ECC SO-DIMM, VLP RDIMM a LRDIMM.

Korejský Hynix má tedy světově první DDR4 modul s kapacitou 128 GB. Založen je na 8Gb čipech vyráběných 2xnm technologií a vysoké datové hustoty je dosaženo díky TSV (Though Silicon Via), což je způsob propojení jednotlivých na sebe navrstvených čipů v jednom pouzdře. Paměťi firmy Hynix pracují stejně jako u ADATA na 2133 MHz s napětím 1,2 V a dle výrobce dokáží dosáhnout propustnosti až 17 GB za sekundu. I tyto moduly míří především na serverový trh a Hynix je začne vyrábět ve velkém společně se 64GB moduly v první polovině roku 2015.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů