reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ADATA i SK Hynix mají moduly DDR4

9.4.2014, Jan Vítek, aktualita
ADATA i SK Hynix mají moduly DDR4
Společnosti ADATA a SK Hynix již představily své paměťové moduly typu DDR4. Tento typ zatím není v desktopovém světě ještě aktuální, ale nebude trvat zase tak dlouho a stane se součástí nabídky obchodů. Využijí je totiž nové procesory Intel.
Společnost Intel si totiž ještě na tento rok chystá nové procesory Haswell-E, čili nejnovější generaci procesorů Intel Core i7 Extreme Edition a právě pro ni budou určeny moduly DDR4. Mezi výrobci paměťových modulů pak evidentně nebude chybět ADATA, kterážto firma představila své 4, 8 a 16GB moduly DDR4 a SK Hynix přispěchal dokonce s prvním 128GB modulem DDR4. V tomto případě ale obě firmy cílí především na servery.

Tchaj-wanská společnost ADATA je tedy jednou z prvních, která si osvojila specifikace pro paměti DDR4 a vyvinula své moduly právě ve spolupráci s Intelem. Představila zatím ECC registrované moduly se zmíněnými kapacitami, které budou určeny pro procesory Intel včetně Xeon E5-2600 v3. Moduly pracují na 2133 MHz s napětím 1,2 V a dle výrobce jsou vhodné především pro nasazení v serverech právě díky vhodné kombinaci výkonu a nízké spotřeby. ADATA pak pracuje také na DDR4 v modulech ECC SO-DIMM, VLP RDIMM a LRDIMM.

Korejský Hynix má tedy světově první DDR4 modul s kapacitou 128 GB. Založen je na 8Gb čipech vyráběných 2xnm technologií a vysoké datové hustoty je dosaženo díky TSV (Though Silicon Via), což je způsob propojení jednotlivých na sebe navrstvených čipů v jednom pouzdře. Paměťi firmy Hynix pracují stejně jako u ADATA na 2133 MHz s napětím 1,2 V a dle výrobce dokáží dosáhnout propustnosti až 17 GB za sekundu. I tyto moduly míří především na serverový trh a Hynix je začne vyrábět ve velkém společně se 64GB moduly v první polovině roku 2015.

Zdroj: Hexus.net
reklama