reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ADATA nabídne všesměrové LED žárovky

, , aktualita
ADATA nabídne všesměrové LED žárovky
Společnosti zabývající se výrobou počítačového hardware začínají pokukovat také po oblasti osvětlení. Na letošním Computexu představoval své novinky Enermax a nyní s LED žárovkami přišla i firma ADATA.
ADATA nabídne všesměrové LED žárovky
O výrobu LED žárovek se stará konkrétně divize ADATA Lighting, která nyní představuje nové žárovky Omnidirectional LED, jež slibují úhel vyzařování 270 ° a k tomu také velmi dlouhou životnost s nízkým světelným útlumem. Co se týče světelného výkonu, ten je celkem slušný se svými 1080 lumeny. Žárovky jsou dle výrobce vhodné pro běžné použití v domácnostech a kancelářích, ale to pochopí každý při pohledu na jejich zpracování vhodné pro patice E27. Musíme pouze počítat s tím, že oproti normálním žárovkám jsou podstatně větší.

Společnost ADATA předpokládá, že celosvětová poptávka po LED žárovkách se letos zvýší o 86 procent, takže cítí šanci na tomto trhu uspět. Její nové žárovky se mají vyznačovat účinnými chladiči, které předcházejí postupnému útlumu svítivosti.

A abychom si uvedli také nějaká čísla, pak žárovky od ADATA Lighting jsou dostupné v 10W a 12W provedení s 3000K teplým žlutým nebo 5000K jemným bílým světlem. Nejvýkonnější modely mají jas zmíněných 1080 lumenů a životnost dosahuje 40.000 hodin.

Zpráva se bohužel už vůbec nezmiňuje o tom, kdy tyto žárovky dorazí na náš trh a jaké ceny můžeme očekávat. Nezbývá tedy než si počkat.

Zdroj: TZ ADATA Lighting
reklama
reklama
reklama