www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA XPG GAMMIX S70: až 7400 MB/s

ADATA XPG GAMMIX S70: až 7400 MB/s
, , aktualita
Společnost ADATA přispěchala s novou řadou výkonných SSD pro herní a domácí PC. Jedná se o značku XPG a její GAMMIX S70 pro rozhraní PCI Express 4.0, jehož možnosti jsou dle specifikací už téměř vyčerpány. 
K oblíbeným
reklama
ADATA XPG GAMMIX S70 totiž nabízí přenosové rychlosti až 7400 MB/s, takže toto SSD už se blíží onomu maximu v podobě 8 GB/s, které je rozhraní PCIe 4.0 na čtyřech linkách schopno zajistit. Reálně to bude spíše méně a není vyloučeno, že se propustnost SSD pro toto rozhraní zastaví právě na oněch 7400 či 7500 MB/s. 
 
 
GAMMIX S70 přichází už s vlastním pasivním chladičem, který zřejmě bude potřebovat. Přenosové rychlosti jsou dle následujícího testu velice slušné a dosahují (dle specifikací) 7400 a 6400 MB/s při sekvenčním čtení a zápisu. CrystalDiskMark je však veskrze syntetický test, takže v praxi lze očekávat menší výkon a samozřejmě je třeba počítat s tím, že níže uvedené hodnoty se týkají SLC cache.
 
 
Hlavní část paměti je založena nejspíše na pamětech s buňkami TLC, nicméně o tom specifikace už nemluví. A bohužel se o výkonu nedozvíme žádné další podrobnosti. Máme tu ale údaj o Dynamic SLC Caching, čili kapacita SLC cache se bude měnit dle volné kapacity celého SSD, jak je ostatně už běžné. 
 
Dále ADATA mluví o korekci chyb LDPC, ochraně dat End-to-End a možnosti využít 256bitového šifrování AES, ale zda je hardwarové, to už se neuvádí. Stejně tak se dozvíme pouze o "vyšším ratingu TBW" (Total Bytes Written), ale s jakou hodnotou, to už se výrobce neobtěžoval sdělit. Sdělil nám alespoň to, že S70 přijde v kapacitách 1 TB a 2 TB s pětiletou omezenou zárukou. Toto omezení bude jako obvykle spočívat právě v dosažení maximální hodnoty TBW, po němž o záruku automaticky přicházíme. 
 
Zdroj: ADATA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář