www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA XPG GAMMIX S70: až 7400 MB/s

ADATA XPG GAMMIX S70: až 7400 MB/s
, , aktualita
Společnost ADATA přispěchala s novou řadou výkonných SSD pro herní a domácí PC. Jedná se o značku XPG a její GAMMIX S70 pro rozhraní PCI Express 4.0, jehož možnosti jsou dle specifikací už téměř vyčerpány. 
K oblíbeným
reklama
ADATA XPG GAMMIX S70 totiž nabízí přenosové rychlosti až 7400 MB/s, takže toto SSD už se blíží onomu maximu v podobě 8 GB/s, které je rozhraní PCIe 4.0 na čtyřech linkách schopno zajistit. Reálně to bude spíše méně a není vyloučeno, že se propustnost SSD pro toto rozhraní zastaví právě na oněch 7400 či 7500 MB/s. 
 
 
GAMMIX S70 přichází už s vlastním pasivním chladičem, který zřejmě bude potřebovat. Přenosové rychlosti jsou dle následujícího testu velice slušné a dosahují (dle specifikací) 7400 a 6400 MB/s při sekvenčním čtení a zápisu. CrystalDiskMark je však veskrze syntetický test, takže v praxi lze očekávat menší výkon a samozřejmě je třeba počítat s tím, že níže uvedené hodnoty se týkají SLC cache.
 
 
Hlavní část paměti je založena nejspíše na pamětech s buňkami TLC, nicméně o tom specifikace už nemluví. A bohužel se o výkonu nedozvíme žádné další podrobnosti. Máme tu ale údaj o Dynamic SLC Caching, čili kapacita SLC cache se bude měnit dle volné kapacity celého SSD, jak je ostatně už běžné. 
 
Dále ADATA mluví o korekci chyb LDPC, ochraně dat End-to-End a možnosti využít 256bitového šifrování AES, ale zda je hardwarové, to už se neuvádí. Stejně tak se dozvíme pouze o "vyšším ratingu TBW" (Total Bytes Written), ale s jakou hodnotou, to už se výrobce neobtěžoval sdělit. Sdělil nám alespoň to, že S70 přijde v kapacitách 1 TB a 2 TB s pětiletou omezenou zárukou. Toto omezení bude jako obvykle spočívat právě v dosažení maximální hodnoty TBW, po němž o záruku automaticky přicházíme. 
 
Zdroj: ADATA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek