29.4.2016, Jan Vítek, aktualita

Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.

reklama
Všichni jsou programátoři | od: BlueJack (2)  30.4.201620:36
Pane Vítku a další zde diskutující,
kolik jste toho už ve svých životech naprogramovali? On je rozdíl, když děláte ­"hloupé­" vyhledávání, kde zadáte text a vyjedou vám nějaké výsledky. Ale co nastane, když na základě těch výsledků, které každý vyhledávač nabízí v jiné formě, chcete udělat něco dalšího? Tam už by to chtělo mít nějaké fixní unifikované API, kde se můžete spolehnout na formát a strukturu dat, které se vám vrátí. Kdo by třeba u vazby Cortana + Google zaručil, že Google svoje API nezmění apod.? A o tom to je. ;­-­)

Odpovězte mi na následující ­(neznám odpověď­):
Umožňuje Google na Androidu změnit search providera u vyhledávání a rozpoznávání řeči? Já to tam nenašel, ale možná jsem špatně hledal. Poraďte mi.
Co Siri na iPhonech? Umožňuje vyhledávat na Googlu by default bez toho, aniž byste před každým dotazem museli vysloveně říct ­"Google....­"?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Neřekl bych | od: Heffy (8)  30.4.20168:58
že si MS zahrává s přízní zákazníků. Protože dobře ví, že prakticky nemají alternativu. Jenže dokud ta blbka nebude umět rozpoznávat česká jména a neakceptuje hláskování, je dobrá akorát na ­"vzbuď mě v osm­" a ­"řekni vtip­" ;­-­). Ale třeba takový Seznam je dost silný na to, aby vyvinul vlastní aplikaci...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Neřekl bych | od: Luk Skywalker (510)  1.5.201622:44
Sohlasím, kor v českých netradičních podmínkách, kde si už mnozí giganti vylámali zuby. Což je případ, proč Seznam u nás funguje a bude fungovat nadále.
Jinak se nedivím, že MS Cortana bude fungovat jen s věcmi od MS nebo jim blízkých, vždyť je to obchodně logické.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Klacíkem | od: Pate1973 (175)  29.4.201612:59
Píchají do vosího hnízda Evropského protimonopolního úřadu hadam až jim bude hrozit pokuta jak prase tak slavnostně prohlásí že to bylo pro naše dobro a povolí to .

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Nah | od: Elwiiik (26)  29.4.201612:45
Tak to jí snad ani nemusí dělat do Evropských jazyků. Bing jako vyhledáváč pro Evropu stojí za... To už snad i raději Seznam. Zajímalo by mě koho toto nápad zase byl. Stejně po roce přijdou s tím, že to teda dovolí a půjde si zvolit vyhledávač a budou se u toho snažit vypadat jako spasitelé.... stejně jako se ­"startem­"...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.