Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků

Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
, , aktualita
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
K oblíbeným
reklama
Pro 3D grafiky ovšem taková umělá inteligence vypadá spíše jako velice příhodný nástroj, který by jim mohl značně ulehčit práci, ale rozhodně ne ji zcela převzít. Alespoň zatím ne. 
 
Princip je jasný, a sice tvorba 3D síťových modelů i s příslušnou texturou, a to pouze pomocí fotografie či fotografií. Však si představme, že namísto dlouhého tvoření 3D modelu nějakého objektu nám bude stačit jeho prostá fotka, za něco takového by mohli NVIDII děkovat třeba i vývojáři her, ale obecně prostě všichni grafici. Ostatně tvořené modely by ani nemusely být zcela přesné. Mohou však posloužit jako základ, čili takový lepší primitivní objekt pro další práci. 
 
 
Síla vytrénované umělé inteligence zde samozřejmě tkví ve schopnosti domyslet si tvar i vzhled či texturu povrchu na základě obrovského množství příkladů, na nichž byla vytrénována. V tomto ohledu se neliší od mnoha dalších verzí. 
 
A nejsou to zdaleka jen grafici, kteří by ji mohli využít. Jde i o rozpoznávání objektů v rámci počítačového vidění, aby si systém dokázal dát dohromady alespoň hrubý 3D model snímané scény, což dnes zajišťuje v rámci autonomního řízení či obecně robotiky radar, lidar či stereoskopie. 
 
 
Výzkumníci NVIDIE svou práci představili v dokumentu Learning to Predict 3D Objects with an Interpolation-Based Renderer (PDF) a mluví v něm o vytvoření nového renderovacího frameworku DIB-R, který je využíván pro transformaci 2D obrazu do vektorové podoby, z níž pak AI odhaduje podobu 3D objektu. Aktuálně to DIB-R zvládne za necelou sekundu (v závislosti na složitosti objektu) a je jasné, že při nasazení v reálném světě autonomních vozů či robotů by musel být výrazně rychlejší. 
 
NVIDIA ještě uvádí, že DIB-R je založen na frameworku PyTorch pro strojové učení a konkrétně jeho knihovně Kaolin. Co se týče výsledků, na které se můžeme podívat, ty jsou výsledkem AI trénované zatím jen dva dny pomocí jednoho GPU NVIDIA V100. V případě ptáků na druhém snímku už DIB-R zvládl z jednoho snímku vytvořit základní objekt i s texturou za necelou desetinu sekundy 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů