reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Aktualizace na Apple macOS Monterey "odstřeluje" některé starší Macy

, , aktualita
Aktualizace na Apple macOS Monterey "odstřeluje" některé starší Macy
Ne každá aktualizace operačního systému proběhne bezproblémově na všech počítačích. Své by o tom mohl vyprávět Microsoft, ale nevyhnulo se to ani Applu. Jeho macOS Monterey dokáže z některých starších Maců udělat drahé těžítko.
Aktualizace na Apple macOS Monterey "odstřeluje" některé starší Macy
Aktualizace operačních systémů i jiných aplikací jsou vždy více či méně sázkou do loterie. Docela pochopitelné je to u počítačů s operačním systémem Microsoft Windows, kde je tolik kombinací SW a HW, že otestovat všechny možnosti ani nejde. O něco jednodušší by to měl mít Apple, ale ani tam nejde vždy vše růžově. Aktualizace na macOS Monterey totiž dokázala odstavit několik starších MacBooků různých generací. Z těch se tak v několika případech stalo drahé těžítko neschopné dalšího provozu. Naštěstí problém není neřešitelný a dá se za určitých podmínek vyřešit i v domácích podmínkách.
 
Apple MacBook Pro
 
Problém souvisí s tím, že se proces aktualizace správně nedokončí. V případě výpadku proudu by to u MacBooků neměl být výraznější problém (mohou běžet na baterku), ale Mac mini nebo iMac už potíže mít mohou. Nesprávné ukončení ale může pramenit i z jiných důvodů a vše tkví v možné vadné aktualizaci firmwaru bezpečnostního čipu Apple T2, která nemusí vždy doběhnout bez chyby.
 
K oživení počítače, který kvůli vadné aktualizaci nejeví známky života, bude potřeba druhý Mac minimálně se systémem macOS 10.15.6 a poslední verzí Apple Configurator 2. Oba počítače je potřeba propojit přes jejich porty USB-C, spustit aplikaci na funkčním počítači a restartovat ten vadný podle speciálního postupu (kombinace kláves se může lišit podle modelu). To by mělo pomoci. Celý postup najdete na stránkách Applu. Nemáte-li po ruce druhý Mac, bude potřebná návštěva servisu nebo někdo, kdo takový počítač může na chvíli zapůjčit.
 


reklama
reklama
reklama