www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Aktualizace Windows 10 způsobuje chybu antiviru Defender: přeskakuje soubory

Aktualizace Windows 10 způsobuje chybu antiviru Defender: přeskakuje soubory
, , aktualita
Microsoft tu má další problematickou aktualizaci. Ta se objevila v průběhu března a způsobuje chybu antiviru Windows Defender. Ten totiž z neznámého důvodu při kontrole přeskakuje některé soubory.
K oblíbeným
reklama
S aktualizacemi operačního systému Windows 10 jsou neustále problémy a Microsoft bude muset asi řešit další potíž. Jeden z updatů vydaných v rámci March 2020 Patch Tuesday totiž způsobuje (nejspíš) nesprávnou funkčnost antiviru Windows Defender. Ukázalo se, že při rychlém i plném skenu disku antivir dle zprávy v Centru akcí nekontroluje všechny soubory, které by měl, a tvrdí, že je přeskočil kvůli nastaveným výjimkám.
 
Microsoft Windows Defender
 
Faktem nicméně je, že uživatelé tyto výjimky zpravidla nikde nenastavili a ani nejsou nastaveny. Výjimky je sice možné u tohoto antiviru nastavit, ale systém k nim z nějakého neznámého důvodu přidává další soubory, u kterých by to neměl dělat. Poněvadž hláška o přeskakování neobsahuje další údaje (jen odkáže na nastavení "vyloučení", které je prázdné), není úplně jasné, zda byly soubory skutečně přeskočeny a antivir kvůli aktualizaci nefunguje tak, jak by měl, nebo jde jen o špatnou hlášku, která neodpovídá skutečnosti. Sám jsem to zkoušel, a přestože nemám nastavena žádná pravidla "vyloučení", hláška mi také vyskočila.
 
Windows Defender hláška
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový šéf IBM je ve válce cloudových architektur s Microsoftem, chce ji vyhrát Nový šéf IBM je ve válce cloudových architektur s Microsoftem, chce ji vyhrát
Arvind Krishna začal v IBM pracovat na nejvyšší pozici výkonného ředitele teprve včera a ihned se svým zaměstnancům ozval s tím, že hodlá vyhrát nad Microsoftem ve válce cloudových architektur. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář