www.svethardware.cz
>
>
>

Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD

Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
, , aktualita
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
K oblíbeným
reklama
Závody v hodnotě společností na akciovém trhu pokračují a bájnou hranici 1 bilionu USD (tedy 1000 miliard) překonala už i společnost Alphabet, která je mateřskou společností Googlu. Stalo se tak ve čtvrtek, kdy se jedna akcie prodávala za více než $1450. Hodnota ale dále stoupala a nyní se došplhala na $1480, což znamená, že Alphabet už má tržní hodnotu 1,02 bilionu USD. Připomeňme, že před rokem byla hodnota $1098, takže kdo tehdy investoval, měl by nyní akcie v hodnotě o téměř 35 % vyšší.
 
Google logo
 
Pokud jde o americké společnosti, první firmou, která překonala hranici bilionu USD, byl Apple. Ten nadále výrazně roste a nyní už je na částce 1,39 bilionu USD. Amazon se do tohoto klubu také připojil, nicméně zase z něj vypadl a nyní se pohybuje okolo 925 miliard USD. Třetí společností byl pak Microsoft, který si růst nadále drží a nebezpečně se blíží Applu s 1,275 bilionu USD. Bilion ale překonaly i některé neamerické firmy. Už v roce 2007 to byla společnost PetroChina, které se to ale povedlo jen na krátkou chvíli. Saudi Aramco dokonce překonalo 2 biliony USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: únor 2020 Doporučené PC sestavy: únor 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek6 komentářů
AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii
Podle společnosti Jon Peddie Research se za poslední čtvrtletí prodalo o 22,6 % grafických karet AMD více než v tom předchozím. To je opravdu výrazný nárůst, nicméně Nvidia má v dedikovaných grafikách stále výrazný náskok.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2 Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2
Inženýři z ESETu přišli na novou chybu mnoha zařízení s bezdrátovým připojením Wi-Fi. Zjistilo se, že Wi-Fi modemy Broadcomu a Cypressu mají závažnou chybu, která umožňuje narušit šifrování dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli
Server GOG.com přišel se zajímavým postojem ke vrácení peněz (refund). Nově totiž bude možné vracet hry až do 30 dní od data nákupu a dokonce ani nebude záležet na tom, zda byly staženy a hrány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře