www.svethardware.cz
>
>
>
>

Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje

Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
, , aktualita
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
K oblíbeným
reklama
List City A.M. tak v pondělí uvedl, že dle informací jistého zasvěcence do plánů Amazonu se ten chystá do konce roku začít přijímat různé kryptoměny, čili nejen Bitcoin s Ethereem, ale třeba také Bitcoin Cash, Cardano či další a celkem jich mělo být kolem osmi.
 
Díky tomu se hodnota kryptoměn začala šplhat nahoru, respektive její růst posílil, neboť hodnota se po výrazném propadu opět zvyšuje již týden, během nějž Bitcoin povyskočil z 30 na 40 tisíc dolarů. 
 
 
Amazon ale nemlčel dlouho a zveřejněné informace oficiálně popřel, respektive odmítl, že by se chystal začít přijímat kryptoměny do konce tohoto roku, ale celkově nevyloučil, že by k tomu někdy mohlo dojít. 
 
Ve vyjádření Amazonu pro Reuters se uvádí, že ony specifické informace nejsou pravdivé, ovšem firma se rozhodně o oblast kryptoměn zajímá a také zkoumá, co by přijetí kryptoměn mohlo znamenat pro její zákazníky. Není tak divu, že Bitcoin v reakci na (možná nejen) toto vyjádření spadl o pár tisíc dolarů, ale pak se opět začal pomalu šplhat nahoru. 
 
Spekuluje se také o tom, že Amazon si připraví vlastní kryptoměnu, kterou má mít připravenou do začátku příštího roku. Firma tak skutečně může mít jisté plány s přijetím plateb pomocí kryptoměn, které by pochopitelně nechtěla vyzvonit předčasně. Ostatně mluvčí popřel pouze ony konkrétní plány, s nimiž přišel list City A.M., takže v jisté odlišné podobě by mohly platit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI prozradilo datum vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh MSI prozradilo datum vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh
Společnost MSI pochopitelně nevyzvonila datum s informací, že v daný den máme očekávat vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh. Informovala o tom, kdy bude k dispozici sada pro instalaci chladičů Coreliquid na LGA 1700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ford svolá Mustangy Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha Ford svolá Mustangy Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha
Chyby při konstrukci nebo výrobě aut nejsou ničím neobvyklým. Svolávacích akcí jsou tisíce a další kuriózní postihla automobilku Ford, jejíž Mustang Mach-E může mít problém s připevněním čelního skla i střechy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala