Amazon si patentoval bezpečnou sebedestrukci svých dronů

Amazon si patentoval bezpečnou sebedestrukci svých dronů
, , aktualita
Amazon si nechal patentovat systém, který má zařídit bezpečnou sebedestrukci dronů chystaných pro využití v rámci služby Prime Air. Ta je plánována pro rychlou a automatizovanou dopravu zboží. 
reklama
Společnost Amazon si nechala patentovat bezpečnou sebedestrukci svých dronů, jež chce využít pro dopravu zboží ke svým zákazníkům. Termín bezpečná sebedestrukce možná zní jako oxymoron, ale v podstatě je přesný. Je třeba však zdůraznit, že ona bezpečnost se netýká samotného dronu či jeho nákladu, ale právě jeho okolí. Amazonu tak jde o to, aby letící dron v případě své poruchy či srážky s nějakým jiným objektem způsobil co možná nejmenší škody. 
 
 
Jde tak o systém pro Amazon Prime, průkopnickou službu pro rychlou a automatizovanou dopravu lehčího zboží ke koncovým zákazníkům, díky níž bychom tak mohli v ideálním případě dostat svou objednávku v rámci desítek minut. 
 
Počítá se tak s tím, že drony Amazonu budou létat i v zastavěných oblastech a pokud by taková služba měla opravdu vzniknout a dostat se do obliby, je zřejmé, že budou hrozit nehody. Drony se mohou srazit třeba s ptáky, může je vyvést z míry náhlý poryv větru, nebo prostě mohou selhat. V takovém případě má nastoupit řízená sebedestrukce s ohledem na okolí. Jak má fungovat? 
 
 
Amazon mluví konkrétně o "přímé fragmentaci nepilotovaných létajících zařízení". To znamená, že tu bude především zařízení, které odhalí problémy a spustí proces sebedestrukce pomocí "fragmentation controller". Ten započne s postupným oddělováním jednotlivých částí s ohledem na okolí dronu, čili tak, aby nezačaly dopadat na ulici, hřiště, apod. Amazon tak soudí, že pokud má dron už spadnout, pak bude lepší, když se rozpadne postupně, než aby někam žuchnul celý. 
 
Navíc se počítá s tím, že kontrolované odhazování jednotlivých částí může napomoci tomu, aby zbytek dronu byl lépe řiditelný a mohl co nejbezpečněji dosednout tam, kde to nebude vadit. Amazon má přitom už své drony v podstatě vyzkoušené, ale bude ještě trvat, než získá povolení je využít v praxi do dopravu zboží, a tak bude mít i čas na to, aby vyvinul svou technologii pro řízený rozpad. Stejně tak má problémy s tím, aby efektivně a bezpečně řídil velké množství dronů najednou. 

Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ARM zveřejnilo první roadmapu procesorů pro PC ARM zveřejnilo první roadmapu procesorů pro PC
Společnost ARM se odhodlala k nečekanému kroku a poodhalila více z toho, co připravuje do budoucnosti. Zveřejnila totiž oficiální roadmapu procesorů, které mají konkurovat čipům Intel. Chystá řadu Deimos a Hercules, navíc i 5nm proces.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Musk začíná mít dost, bere sedativa a byl předvolán Musk začíná mít dost, bere sedativa a byl předvolán
Elon Musk měl nedávno rozhovor v The New York Times a věru, nebyl moc pozitivní. Už příští týden musí před komisi SEC a přiznal také osobní problémy, braní Ambienu a práci v průměru 17 hodin každý den v týdnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cooler Master uvedl vodníka MasterLiquid ML360R RGB Cooler Master uvedl vodníka MasterLiquid ML360R RGB
V nabídce vodních chladicích systémů značky Cooler Master se objevil dlouhý 360mm model MasterLiquid ML360R RGB. Už dle názvu je jasné, že má dnes tak módní RGB osvětlení, a to na pumpě i ventilátorech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AR brýle HoloLens usnadní práci chirurgům v dětské nemocnici AR brýle HoloLens usnadní práci chirurgům v dětské nemocnici
Brýle pro rozšířenou realitu od Microsoftu pomůžou lékařům v dětské nemocnici ve Velké Británii efektivněji provádět operace důležitých orgánů, jako je například srdce. Kromě HoloLens do vybavení nemocnice přibude i Surface Hub. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Firmy vytvořily organizaci s cílem prosadit ve hrách konzistentní HDR Firmy vytvořily organizaci s cílem prosadit ve hrách konzistentní HDR
Řada herních společností a výrobců hardwaru či televizorů se spojila do organizace, která bude mít za úkol prosadit HDR ve hrách, což znamená vytvoření potřebného ekosystému včetně zajištění obsahu.
Včera, aktualita, Jan Vítek