Amazon si patentoval bezpečnou sebedestrukci svých dronů

Amazon si patentoval bezpečnou sebedestrukci svých dronů
, , aktualita
Amazon si nechal patentovat systém, který má zařídit bezpečnou sebedestrukci dronů chystaných pro využití v rámci služby Prime Air. Ta je plánována pro rychlou a automatizovanou dopravu zboží. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Amazon si nechala patentovat bezpečnou sebedestrukci svých dronů, jež chce využít pro dopravu zboží ke svým zákazníkům. Termín bezpečná sebedestrukce možná zní jako oxymoron, ale v podstatě je přesný. Je třeba však zdůraznit, že ona bezpečnost se netýká samotného dronu či jeho nákladu, ale právě jeho okolí. Amazonu tak jde o to, aby letící dron v případě své poruchy či srážky s nějakým jiným objektem způsobil co možná nejmenší škody. 
 
 
Jde tak o systém pro Amazon Prime, průkopnickou službu pro rychlou a automatizovanou dopravu lehčího zboží ke koncovým zákazníkům, díky níž bychom tak mohli v ideálním případě dostat svou objednávku v rámci desítek minut. 
 
Počítá se tak s tím, že drony Amazonu budou létat i v zastavěných oblastech a pokud by taková služba měla opravdu vzniknout a dostat se do obliby, je zřejmé, že budou hrozit nehody. Drony se mohou srazit třeba s ptáky, může je vyvést z míry náhlý poryv větru, nebo prostě mohou selhat. V takovém případě má nastoupit řízená sebedestrukce s ohledem na okolí. Jak má fungovat? 
 
 
Amazon mluví konkrétně o "přímé fragmentaci nepilotovaných létajících zařízení". To znamená, že tu bude především zařízení, které odhalí problémy a spustí proces sebedestrukce pomocí "fragmentation controller". Ten započne s postupným oddělováním jednotlivých částí s ohledem na okolí dronu, čili tak, aby nezačaly dopadat na ulici, hřiště, apod. Amazon tak soudí, že pokud má dron už spadnout, pak bude lepší, když se rozpadne postupně, než aby někam žuchnul celý. 
 
Navíc se počítá s tím, že kontrolované odhazování jednotlivých částí může napomoci tomu, aby zbytek dronu byl lépe řiditelný a mohl co nejbezpečněji dosednout tam, kde to nebude vadit. Amazon má přitom už své drony v podstatě vyzkoušené, ale bude ještě trvat, než získá povolení je využít v praxi do dopravu zboží, a tak bude mít i čas na to, aby vyvinul svou technologii pro řízený rozpad. Stejně tak má problémy s tím, aby efektivně a bezpečně řídil velké množství dronů najednou. 

Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat? AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?
Nedávno jsme se dozvěděli, že Frank Azor opustí svou firmu Alienware a vydá se vstříc nové kariéře ve firmě AMD. Dosud přitom pracoval jako viceprezident a generální manažer pro Alienware, Gaming a XPS v Dellu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz
Zrovna včera jsme mluvili o tom, že s vhodnou úpravou registrů se můžeme pokusit o výrazné přetaktování nových Radeonů. Umožněno je tak jít i nad 2,2 GHz v případě taktu grafického procesoru a nyní už tu máme příklad s testy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu
NASA slaví 50 let od přistání prvních lidí na Měsíci, ovšem tomuto tématu se nechceme věnovat, neboť připomínky této události na nás prší ze všech stran. Podívejme se spíše na přítomnost a do budoucnosti, jako ji vidí šéf americké agentury.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude
Ještě v době, kdy se jen spekulovalo o tom, co vůbec znamená teaser NVIDIE se slovem SUPER, se objevily informace o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER, či prostě o vylepšeném hi-endu. Ten ale nakonec nepřijde, jak to vypadá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt
Server TechCrunch přinesl očekávaný souboj architektur procesorů Intel a AMD. Nový test si všímá IPC, čili výkonu na takt a srovnává tak moderní i starší procesory, které pracují se stejným počtem jader na stejném taktu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře