www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon spustí odměňování autorů podle počtu přečtených stran

Amazon spustí odměňování autorů podle počtu přečtených stran
, , aktualita
Autoři, kteří publikují své knihy přes programy Amazonu a půjčují je přes jejich systém, budou nově placeni od počtu přečtených stran a nikoli za jednotlivou výpůjčku. Nový systém by tak měl být spravedlivější.
K oblíbeným
reklama
Společnost Amazon umožňuje publikování knih přes Kindle Direct Publishing. Tyto knihy si lze půjčovat a číst přes programy Kindle Unlimited nebo Kindle Owner's Lending Library. Dosud to fungovalo tak, že vybraná částka (fond) z předplatných se rozdělila mezi autory podle počtu půjčených a přečtených knih (alespoň z 10 %). To se ale nelíbilo autorům delších knih, jejichž napsání i přečtení trvá déle. Přitom za půjčení jedné knihy dostali stejné množství peněz jako autoři krátkých "štěků".


Amazon logo


To se ale od 1. července změní. Amazon pro tyto programy zavede hodnocení podle počtu přečtených stran. Nebude možné toto dohnat třeba větším písmem, neboť počty stran budou počítány podle normostran Kindle Edition Normalized Page Count (KENPC v1.0). Po zajímavost, velikost fondu se pohybuje okolo 3 milionů dolarů a za jednu výpůjčku může autor dnes obdržet přibližně $1,4.

Zdroj: amazon.com, theatlantic.com
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek