www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon testuje dálkově ovládané helikoptéry pro rychlé dodání zboží

Amazon testuje dálkově ovládané helikoptéry pro rychlé dodání zboží
, , aktualita
Amazon u nás v této době rozdmýchává vášně svým plánem postavit u letiště v Ruzyni velkou halu, z níž by mělo proudit zboží nejen k českým zákazníkům. Jinde ale pracuje na systému Amazon Prime Air, který k dodávání zboží využije zatím nevídaný způsob.
K oblíbeným
reklama
V pořadu American 60 Minutes se včera objevil CEO firmy Amazon, Jeff Bezos, který zmínil, že jeho firma pracuje na systému doručování zboží využívajícím malé dálkově řízené helikoptéry, tzv. Octocopters. Ty připomínají armádní drony, ovšem na rozdíl od nich může cíl očekávat, že mu na dvorku nepřistane raketa, ale objednaný balík. Jako vedlejší zprávu pak můžeme zmnit, že divize Amazon Web Services vyvíjí soukromý cloudový systém pro CIA.

Služba by měla fungovat v podstatě jednoduše. U vybraného zboží si vybereme dodání Prime Air a poté můžeme očekávat, že nám do půl hodiny přistane na vybraném místě. Jsou tu pochopitelně očividné překážky, které se týkají třeba bezpečnosti, spolehlivosti či dostupnosti této služby, ale od toho tu je zkušební provoz.

Jedna Octocopter zvládne přepravit maximálně 2,3 kg nákladu, což dle Bezose může pokrýt celkem 86% dodávek, ovšem samozřejmě pouze s ohledem na hmotnost. Amazon Prime Air však má před sebou také proces, během nějž má získat povolení k provozu, což může trvat až pět let, pokud vůbec bude úspěšný. Nicméně firma doufá, že tuto službu nabídne již v roce 2015.Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek