Amazon vrací už vypuštěnou hru Crucible do stádia uzavřené bety

Amazon vrací už vypuštěnou hru Crucible do stádia uzavřené bety
, , aktualita
Éra her nabízených v podobě služeb přináší i některé dříve nevídané věci, jak nyní ukázala společnost Amazon. Ta již v květnu vyslala na trh titul Crucible, který se nesetkal s pouze pozitivními ohlasy a nyní jej v podstatě stahuje z trhu.
K oblíbeným
reklama
Éra her jako služeb umožňuje autorům nabízet hráčům neustále něco nového díky podpoře a celkovém vylepšování, s nímž se v takovém případě automaticky počítá i po vypuštění hry na trh. Cílem firem je to, aby hráči o jejich titul neztráceli zájem a tvořili zisk. Zájem ale může velice rychle ochabnout a v takovém případě se logicky vytrácí i ona služba, uzavírají se servery a zbylí hráči mají prostě smůlu. Nyní se ale ukazuje ještě něco, a sice že takto pojaté hry mohou být z rozhodnutí vývojářů/distributora staženy z trhu poté, co na něj byla uvedena finální verze.
 
 
To si můžeme v případě klasických her jen těžko představit, však kdo by v klidu akceptoval, že si za své peníze pořídí třeba nový Doom a id Software se po měsíci najednou rozhodne, že na něm ještě chce něco dodělat a dočasně svým zákazníkům znemožní jej hrát? V případě Amazonu a jeho Crucible se ale tak stalo a hra je nyní po svém květnovém vypuštění (20.5.) na trh ve stádiu uzavřené bety, nicméně je třeba vzít v potaz také to, že jde o hru nabízenou zdarma. Hráči tak mohou být naštvaní, ale ne kvůli tomu, že by se mohli cítit okradeni. Leda o čas. 
 
Amazon se pochopitelně na svém blogu vyhýbá tomu, že by ohlašoval dočasné stažení hry z trhu či uzavření veřejných serverů. Ohlašuje prostě to, že od července se Crucible dostává do fáze uzavřené betaverze. 
 
Dříve přitom vývojáři oznámili, na čem budou pracovat, respektive co budou dále vyvíjet (populární režim Heart of Hives) a co naopak ze hry zmizí. Dále měly v plánu nabídnout hráči požadované nové nástroje, jako je třeba systém, který se vypořádá s těmi, kdo se vzdálí od klávesnice a neodhlásí se, čímž kazí hru všem ostatním. Vedle toho žádali i minimapu a celkové vyladění hry. 
 
Nyní už je ale Crucible opět k dispozici jen pro vyvolené v rámci uzavřeného betatestování a vývojáři slibují, že se ho sami budou aktivně účasnit, aby z ostatních vymámili zpětnou vazbu. Hledat je prý máme na jejich vlastním serveru Discordu (Relentless Studios). 
 
Důvodem k tomu všemu je očividně celkově slabé hodnocení hry, která sbírala spíše průměrná skóre, a to ve světě, kde vládne Overwatch, Fortnite, Apex Legends a další podobné tituly jednoduše nestačí. Server Kotaku také poukazoval na velice slabou sledovanost streamerů hrajících Crucible (nižší než EverQuest), kteří se ostatně o tuto hru zajímali spíše kvůli tomu, že jim za to Amazon platil. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede? NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede?
Zrovna dnes jsem v aktualitě o chystaných GeForce zmínil, že NVIDIA jistě začne na sociálních sítích s marketingovým vábením a budováním pozornosti ještě před tím, než představí nové GeForce. A právě to přichází. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři
Hlavní stupeň rakety Space Launch System (SLS) chystaný pro misi Artemis I právě prochází testy souhrnně zvanými Green Run. Tato osmidílná série je už z poloviny splněna, takže zbývají ještě čtyři testy, jaké? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo
Společnost Apple je každou chvíli někým žalována, ale nejinak je tomu i naopak. Nyní je v soudním sporu s aplikací Prepear, která má v logu zjednodušenou hrušku. Apple si stěžuje, že je toto logo příliš podobné tomu jeho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude? Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?
Dosud jsme měli jen nejasnou představu o tom, že by vedle výkonné Anacondy měla v rámci 
Xbox Series X dorazit také výrazně slabší verze známá jako Lockhart. Ostatně to podporovalo i ono slovo Series a nyní je tu nejlepší důkaz o této verzi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září
Dříve se mluvilo o tom, že NVIDIA chce své nové GeForce představit až po polovině příštího měsíce, čili 17. září. Server GamersNexus ale míní, že to bude už dříve, a to 9. září. Tak či tak se vypuštění už velice blíží. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář