reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD: "Barcelona o 40% rychlejší než Intel Clovertown"

27.1.2007, Milan Šurkala, aktualita
AMD: "Barcelona o 40% rychlejší než Intel Clovertown"
Intel má ve čtyřjádrových procesorech navrch. Uvedl je totiž již v polovině listopadu 2006, zatímco AMD své čtyřjádrové procesory teprve připravuje. Intel zatím prodává desktopové Core 2 Duo QX6700 a serverovou řadu Xeon 5300 za ceny podobné...
Intel má ve čtyřjádrových procesorech navrch. Uvedl je totiž již v polovině listopadu 2006, zatímco AMD své čtyřjádrové procesory teprve připravuje. Intel zatím prodává desktopové Core 2 Duo QX6700 a serverovou řadu Xeon 5300 za ceny podobné dvoujádrovým verzím.V polovině roku 2007 chce AMD zaútočit se svým čtyřjádrovým procesorem Barcelona. Ten nebude narozdíl od procesoru Clovertown slepeninou dvou dvoujádrových čipů, nýbrž nativním čtyřjádrovým procesorem. AMD navíc tvrdí, že tento čip bude asi o 40% výkonnější než Clovertown. Inu, tvrdit to může, my si raději počkáme na reálné testy.

Procesory budou vyráběny 65nm technologií, jádra budou využívat společnou L3 cache o velikosti 2MB, k dispozici bude i virtualizační technologie AMD-V. Procesory mají být kompatibilní s paticí Socket F, bude vyžadován pouze flash BIOSu základní desky.

Zdroj: www.dailytech.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama