www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD by mohlo již v příštím kvartálu vypustit karty s GCN 2.0

AMD by mohlo již v příštím kvartálu vypustit karty s GCN 2.0
, , aktualita
Společnost AMD by dle nezaručených zpráv mohla již v příštím kvartálu, čili někdy v rozmezí července až září, představit nové grafické karty založené na architektuře Graphics Core Next 2.0. Jednat by se pak mělo o čipy s kódovým označením...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD by dle nezaručených zpráv mohla již v příštím kvartálu, čili někdy v rozmezí července až září, představit nové grafické karty založené na architektuře Graphics Core Next 2.0. Jednat by se pak mělo o čipy s kódovým označením Curacao a Hainan, které budou zaměřeny především na náročné zákazníky hledající vysoký výkon. Mluví se ale stále o 28nm výrobním procesu a také o tom, že nový hi-end asi nenabídne podstatný výkonnostní nárůst oproti dnešním Radeonům HD 7000.

Oba názvy jsme zmiňovali již na začátku tohoto roku, kdy se objevily ve zprávě hovořící o chystaných grafických čipech AMD. Dle ní by Hainan měl následovat dnešní Pitcairn a Curacao zase dnešní Tahiti, takže by logicky mělo jít o karty Radeon HD 8800 a HD 8900.

Grafický procesor Curacao XT by pak měl nabídnout celkem 2304 Stream procesorů ve 36 Compute Units, dále 144 texturovacích jednotek, 48 RBE (Rended Back-End) a 384bitový paměťový řadič. Hainan má pak obsahovat 1792 Stream procesorů (28 Compute Units), 112 texturovacích jednotek, 32 RBE a 256bitový řadič. V souladu s předchozí zprávou se pak mluví o kartách Radeon HD 8970, Radeon HD 8950, Radeon HD 8870 a Radeon HD 8850.

Co se týče architektury, ta by měla nabídnout stejný front-end jako dnešní Radeony HD 7900 a 7800 společně se čtyřmi asynchronními enginy (ACE), třemi geometrickými enginy a pak byl zmíněn Command Processor a funkce Global Data Share, což se ale vše může ještě změnit. Důležitá je však úvodní informace o příchodu karet ve třetím kvartálu, což by odpovídalo tomu, že AMD se logicky snaží mít na trhu nové produkty ještě před silnou předvánoční nákupní sezónou.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů