reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD Centurion - FX-9000, takt 5 GHz a 220W TDP

4.6.2013, Jan Vítek, aktualita
AMD Centurion - FX-9000, takt 5 GHz a 220W TDP
V náloži novinek týkajících se především představovaných produktů na Computexu se skrývá také novinka o novém tzv. TWKR procesoru od AMD pro overclocking. Zmiňovali jsme se o něm již v půlce dubna jako o Centurionu založeném na jádru Vishera,...
V náloži novinek týkajících se především představovaných produktů na Computexu se skrývá také novinka o novém tzv. TWKR procesoru od AMD pro overclocking. Zmiňovali jsme se o něm již v půlce dubna jako o Centurionu založeném na jádru Vishera, jenž má dosáhnout pracovní frekvence plných 5 GHz. Nyní to vypadá, že AMD si chystá rovnou dva takové procesory - FX-9000 a FX-8770.

A pokud se před lety lidé vysmívali procesorům Intel s architekturou Netburst kvůli vysoké spotřebě a zahřívání, pak by si měli oprášit vtipy, neboť zde se budeme potýkat s nevídaným TDP 220 W, tedy alespoň dle informací serveru SweClockers.

Je zřejmé, že tyto procesory nebudou určeny pro běžné uživatele, ale spíše pro nadšence, kteří si chtějí hrát se svou sestavou. Je totiž zřejmé, že výhoda v nárůstu výkonu nebude tak velká, aby pořízení takového procesoru dávalo smysl a je také pravděpodobné, že AMD bude s těmito procesory distribuovat nějaký integrovaný vodní chladič, nebo způsob chlazení nechá na uvážení zákazníka.

Uvidíme tedy, s čím AMD nakonec přijde. Takty modelu FX-8770 budou logicky někde mezi FX-9000 a FX-8350, ale otázkou je cena, způsob chlazení a také se ukáže, zda uvedená hodnota TDP bude opravdu taková.

Zdroj: SweClockers
reklama