www.svethardware.cz
>
>
>

AMD chystá monolitické osmijádrové procesory

AMD chystá monolitické osmijádrové procesory
, , aktualita
Společnost AMD, která měla takové problémy dostat úspěšně na trh nativní, či monolitické procesory AMD Barcelona (čili nové Opterony a Phenomy), bude podle posledních zpráv z CeBITu své první osmijádra vyrábět také jako nativní. Tato zpráva...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD, která měla takové problémy dostat úspěšně na trh nativní, či monolitické procesory AMD Barcelona (čili nové Opterony a Phenomy), bude podle posledních zpráv z CeBITu své první osmijádra vyrábět také jako nativní. Tato zpráva má mít původ u vysoko umístěného zaměstnance AMD.Od nových vícejádrových procesorů AMD Montreal se spíše čekalo, že půjde o dvě jádra Shanghai vedle sebe. Pokud se ale tyto zprávy ukáží jako opravdu pravdivé, Montrealy budou nativní čipy vyrobené 45nm procesem určené nejdříve pro serverové využití a poté si samozřejmě AMD nejspíše ani neodpustí vydat další hi-end herní platformu. To vše však až v příštím roce, kdy se novinky od AMD utkají s Intel Nehalem.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů