www.svethardware.cz
>
>
>

AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500

AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500
, , aktualita
Do jedné aktuality sloučíme dvě zprávy přicházející od firmy AMD, která se jednak rozhodla darovat HPC systémy pro hledání léku na Covid-19, jež budou využity na třech amerických univerzitách. Vedle toho tu máme Lisu Su v čele žebříčku S&P 500. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak dodalo ústavům New York University (NYU), Massachusetts Institute of Technology (MIT) a Rice University hotové HPC (high performance computing) systémy, které poslouží pro boj s pandemií Covid-19 a pochopitelně se jedná o počítače, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC a vedle nich využívají také grafické akcelerátory Radeon Instinct. 
 
 
To ovšem není všechno. AMD se také rozhodlo zpřístupnit cloudový systém, který bude umístěn v zařízení firmy Penguin Computing a využít jej budou moci vybraní výzkumníci z celého světa, a to právě s využitím vzdáleného přístupu. Celkově pak společně se systémy darovanými univerzitám NYU, MIT a Rice jde o více než 7 PetaFLOPS výkonu. Bližší informace o konkrétním hardwaru se však nedozvíme. 
 
AMD také potvrdilo, že až se pandemie Covid-19 přežene a výpočetní výkon darovaných systémů už nebude pro hledání léku na tuto nemoc třeba, ty budou dále na svých místech využívány pro jiné výzkumné účely. 
 
Vedle toho bylo zveřejněno, že Lisa Su se dostala na první místo žebříčku S&P 500 jako jeho nejlépe placený CEO, a to jako první žena v historii. Dle USA Today si měla v pozici výkonné ředitelky AMD přijít celkově na 58,5 milionů dolarů, což odrazilo i růst akcií firmy AMD v minulých dvou letech.
 
This pay package comprised a base salary of $1 million, a performance bonus of $1.2 million, $56 million in stocks.
 
A akcie v tom hrají nejvýznamnější roli, neboť v rámci základního platu Lisa Su získala cca milion dolarů, prémie činily 1,2 milionů a zbytek jí tak přinesly sílící akcie. Jak ostatně dobře víme, jejich hodnota se v roce 2018 pohybovala kolem 10 dolarů za kus a od té doby vytrvale roste a dnes je cca pětinásobná a oproti roku 2016 dokonce dvacetinásobná. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář