www.svethardware.cz
>
>
>

AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500

AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500
, , aktualita
Do jedné aktuality sloučíme dvě zprávy přicházející od firmy AMD, která se jednak rozhodla darovat HPC systémy pro hledání léku na Covid-19, jež budou využity na třech amerických univerzitách. Vedle toho tu máme Lisu Su v čele žebříčku S&P 500. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak dodalo ústavům New York University (NYU), Massachusetts Institute of Technology (MIT) a Rice University hotové HPC (high performance computing) systémy, které poslouží pro boj s pandemií Covid-19 a pochopitelně se jedná o počítače, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC a vedle nich využívají také grafické akcelerátory Radeon Instinct. 
 
 
To ovšem není všechno. AMD se také rozhodlo zpřístupnit cloudový systém, který bude umístěn v zařízení firmy Penguin Computing a využít jej budou moci vybraní výzkumníci z celého světa, a to právě s využitím vzdáleného přístupu. Celkově pak společně se systémy darovanými univerzitám NYU, MIT a Rice jde o více než 7 PetaFLOPS výkonu. Bližší informace o konkrétním hardwaru se však nedozvíme. 
 
AMD také potvrdilo, že až se pandemie Covid-19 přežene a výpočetní výkon darovaných systémů už nebude pro hledání léku na tuto nemoc třeba, ty budou dále na svých místech využívány pro jiné výzkumné účely. 
 
Vedle toho bylo zveřejněno, že Lisa Su se dostala na první místo žebříčku S&P 500 jako jeho nejlépe placený CEO, a to jako první žena v historii. Dle USA Today si měla v pozici výkonné ředitelky AMD přijít celkově na 58,5 milionů dolarů, což odrazilo i růst akcií firmy AMD v minulých dvou letech.
 
This pay package comprised a base salary of $1 million, a performance bonus of $1.2 million, $56 million in stocks.
 
A akcie v tom hrají nejvýznamnější roli, neboť v rámci základního platu Lisa Su získala cca milion dolarů, prémie činily 1,2 milionů a zbytek jí tak přinesly sílící akcie. Jak ostatně dobře víme, jejich hodnota se v roce 2018 pohybovala kolem 10 dolarů za kus a od té doby vytrvale roste a dnes je cca pětinásobná a oproti roku 2016 dokonce dvacetinásobná. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci
Ubisoft aktuálně plní stránky médií nejen díky svým nově představeným hrám sérií Assassin's Creed, Watchdogs či Far Cry, ale i kvůli tomu, že kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování z firmy odchází vysocí pracovníci a to bude mít svůj vliv i na tvorbu firmy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris
Intel se dle nového záznamu z testů firmy SiSoft chystá využít svou méně známou značku Iris pro integrované grafiky generace Xe. Jedna taková byla spatřena s 96 EU, což odpovídá často probírané grafice DG1. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus ROG Strix XG17AHP: přenosný 17" a 240Hz monitor Asus ROG Strix XG17AHP: přenosný 17" a 240Hz monitor
Asus si pod označením ROG Strix XG17AHP připravil nový 17palcový herní monitor, který nabídne mobilitu, a to díky svým rozměrům a rovněž i díky vestavěné baterii. Dosahuje přitom obnovovací frekvence až 240 Hz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek