AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji

AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila další informace o dvé dvoučipové kartě Fury X2, která přinese dosud nevídaný výkon. Dva čipy Fiji bude mít ale také malý počítač vyvíjený jako Project Quantum, na nějž se krátce také podíváme.
K oblíbeným
reklama
O kartě AMD Radeon R9 Fury X2 jsme se dozvěděli již včera, kdy bylo uvedeno ale pouze to, že přijde někdy na podzim. Nyní jsme se už dozvěděli, že tato karta má nabídnout více než 17 TFLOPS hrubého výkonu, ale to nebylo samotnou firmou AMD potvrzeno. Vychází se z toho, že karty Fury X nabízí 8,6 TFLOPS, což bylo prostě zdvojnásobeno. Jenže není jasné, zda grafické čipy na kartách Fury X2 budou pracovat na stejných frekvencích jako na Fury X.

Když se podíváme na jednu z prvních fotografií, vidíme, že Radeon R9 Fury X2 není ani moc přerostlá, spíše naopak. Paměti HBM umožňují značné zjednodušení designu karty, která tak má na délku jen kolem 23 cm. Můžeme také vidět, že je napájena pomocí dvou 8pinových konektorů PCIe, což je ale stejná konfigurace, jakou využívá jednočipová Fury X. Informaci o 17 TFLOPS tedy budeme zatím raději brát s rezervou.

Zajímavou novinkou je také malý desktopový počítač, který svým tvarem připomíná poněkud rozpláclé přesýpací hodiny. Ten je vyvíjen pod označejím Project Quantum a nabídne dva grafické procesory řady Fiji s celkově 8 GB paměti. Ty jsou pochopitelně zapojeny v režimu CrossFire. I zbytek hardwaru tohoto počítače má původ ve firmě AMD, takže můžeme očekávat, že půjde o některý z procesorů AMD FX. Ten bude společně s oběma grafickými čipy chlazen vodou.

O tomto desktopu se mluví jako o již hotové věci, která se chystá na trh a měla by přijít pod různými značkami od AIB partnerů firmy AMD. To uvádí, že Quantum je schopný rozpohybovat jakoukoliv hru při rozlišení 4K, a to alespoň na 60 FPS. Počítač má přijít na trh v době, kdy už na trhu bude systém Windows 10 se svými DirectX 12.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů