AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji

AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila další informace o dvé dvoučipové kartě Fury X2, která přinese dosud nevídaný výkon. Dva čipy Fiji bude mít ale také malý počítač vyvíjený jako Project Quantum, na nějž se krátce také podíváme.
K oblíbeným
reklama
O kartě AMD Radeon R9 Fury X2 jsme se dozvěděli již včera, kdy bylo uvedeno ale pouze to, že přijde někdy na podzim. Nyní jsme se už dozvěděli, že tato karta má nabídnout více než 17 TFLOPS hrubého výkonu, ale to nebylo samotnou firmou AMD potvrzeno. Vychází se z toho, že karty Fury X nabízí 8,6 TFLOPS, což bylo prostě zdvojnásobeno. Jenže není jasné, zda grafické čipy na kartách Fury X2 budou pracovat na stejných frekvencích jako na Fury X.

Když se podíváme na jednu z prvních fotografií, vidíme, že Radeon R9 Fury X2 není ani moc přerostlá, spíše naopak. Paměti HBM umožňují značné zjednodušení designu karty, která tak má na délku jen kolem 23 cm. Můžeme také vidět, že je napájena pomocí dvou 8pinových konektorů PCIe, což je ale stejná konfigurace, jakou využívá jednočipová Fury X. Informaci o 17 TFLOPS tedy budeme zatím raději brát s rezervou.

Zajímavou novinkou je také malý desktopový počítač, který svým tvarem připomíná poněkud rozpláclé přesýpací hodiny. Ten je vyvíjen pod označejím Project Quantum a nabídne dva grafické procesory řady Fiji s celkově 8 GB paměti. Ty jsou pochopitelně zapojeny v režimu CrossFire. I zbytek hardwaru tohoto počítače má původ ve firmě AMD, takže můžeme očekávat, že půjde o některý z procesorů AMD FX. Ten bude společně s oběma grafickými čipy chlazen vodou.

O tomto desktopu se mluví jako o již hotové věci, která se chystá na trh a měla by přijít pod různými značkami od AIB partnerů firmy AMD. To uvádí, že Quantum je schopný rozpohybovat jakoukoliv hru při rozlišení 4K, a to alespoň na 60 FPS. Počítač má přijít na trh v době, kdy už na trhu bude systém Windows 10 se svými DirectX 12.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář