AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji

AMD Fury X2 se 17 TFLOPS a mini PC se dvěma Fiji
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila další informace o dvé dvoučipové kartě Fury X2, která přinese dosud nevídaný výkon. Dva čipy Fiji bude mít ale také malý počítač vyvíjený jako Project Quantum, na nějž se krátce také podíváme.
K oblíbeným
reklama
O kartě AMD Radeon R9 Fury X2 jsme se dozvěděli již včera, kdy bylo uvedeno ale pouze to, že přijde někdy na podzim. Nyní jsme se už dozvěděli, že tato karta má nabídnout více než 17 TFLOPS hrubého výkonu, ale to nebylo samotnou firmou AMD potvrzeno. Vychází se z toho, že karty Fury X nabízí 8,6 TFLOPS, což bylo prostě zdvojnásobeno. Jenže není jasné, zda grafické čipy na kartách Fury X2 budou pracovat na stejných frekvencích jako na Fury X.

Když se podíváme na jednu z prvních fotografií, vidíme, že Radeon R9 Fury X2 není ani moc přerostlá, spíše naopak. Paměti HBM umožňují značné zjednodušení designu karty, která tak má na délku jen kolem 23 cm. Můžeme také vidět, že je napájena pomocí dvou 8pinových konektorů PCIe, což je ale stejná konfigurace, jakou využívá jednočipová Fury X. Informaci o 17 TFLOPS tedy budeme zatím raději brát s rezervou.

Zajímavou novinkou je také malý desktopový počítač, který svým tvarem připomíná poněkud rozpláclé přesýpací hodiny. Ten je vyvíjen pod označejím Project Quantum a nabídne dva grafické procesory řady Fiji s celkově 8 GB paměti. Ty jsou pochopitelně zapojeny v režimu CrossFire. I zbytek hardwaru tohoto počítače má původ ve firmě AMD, takže můžeme očekávat, že půjde o některý z procesorů AMD FX. Ten bude společně s oběma grafickými čipy chlazen vodou.

O tomto desktopu se mluví jako o již hotové věci, která se chystá na trh a měla by přijít pod různými značkami od AIB partnerů firmy AMD. To uvádí, že Quantum je schopný rozpohybovat jakoukoliv hru při rozlišení 4K, a to alespoň na 60 FPS. Počítač má přijít na trh v době, kdy už na trhu bude systém Windows 10 se svými DirectX 12.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím
Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000 MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000
Označení MAX nesou čtyři nové desky od firmy MSI, která využila čipovou sadu AMD B450, aby nabídla už rovnou zaručenou podporu procesorů Ryzen 3000. K tomu se pak bude hodit 256Mb SPI flash ROM pro BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580 Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580
Remedy Entertainment přišli s minimálními požadavky pro svůj chystaný titul Control, které nejsou zrovna nízké. Potřebovat budeme dle nich grafickou kartu na úrovni GeForce GTX 1060 nebo Radeonu RX 580. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře