www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD i NVIDIA očekávají nedostatek grafických karet v celém prvním čtvrtletí

AMD i NVIDIA očekávají nedostatek grafických karet v celém prvním čtvrtletí
, , aktualita
Po dvou letech se nám opět vrátil velký nedostatek grafických karet a je už jasné, že ten nebude trvat jen v úvodu prodeje nových generací, což by se ještě dalo akceptovat jako víceméně běžná věc. Bude mnohem delší. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA vypustila své nové GeForce na trh už v září, čili nyní to jsou již čtyři měsíce, co jsou RTX 3080 na trhu. Později přišly modely RTX 3090, RTX 3070, RTX 3060 Ti a v únoru nastoupí RTX 3060. To už je slušný výběr karet, které ale představují nedostatkové zboží.
 
 
AMD na tom není o nic lépe, spíše naopak. Nabízí výkonné karty Radeon RX 6900 XT, RX 6800 XT a RX 6800, přičemž očekávané RX 6700 a RX 6700 XT nastoupí spíše až někdy brzy na jaře. A nyní zástupci obou firem, čili Colette Cress i Lisa Su, mluví o tom, že nedostatek karet bude trvat i v průběhu celého prvního čtvrtletí. To bohužel ani není žádné překvapení vzhledem k tomu, že trh opět jednou narušili těžaři kryptoměn. 


 
NVIDIA stále mluví o tom, že kapacita její výroby nedokáže udržet krok s poptávkou, a tak nelze očekávat, že se situace brzy zlepší. Nicméně firma stále pracuje na tom, aby se dodávky zlepšily, což už je v podstatě mantra, kterou jsme v posledních měsících slyšeli už několikrát. 
 
AMD zase potvrdilo, že bude stále oproti původním plánům vyrábět nové Radeony v referenčních verzích, které bude nabízet na vlastních stránkách, a to za doporučené ceny 579, 649 a 999 USD. Co se s ostatními kartami bude dít na volném trhu, to už AMD těžko ovlivní, takže rozhodnutí pokračovat ve výrobě referenčních modelů můžeme brát tak, že AMD chce, aby byly v nabídce alespoň nějaké Radeony za doporučené ceny. 
 
Lisa Su mluvila také o tom, že na cenách karet jakož i jiného hardwaru se podepisují také nová cla, což se týká konkrétně USA, ale vedle toho rovněž zvýšené ceny za převoz zboží a celková složitá situace daná pandemií. Server VideoCardz pak mluví jednoduše o tom, že ani AIB partneři firem AMD a NVIDIA a ani koncoví prodejci nemají zájem prodávat karty za jejich doporučené ceny. 
 
Situace s dostupností grafických karet se tak nezlepšuje, což velice dobře ilustruje právě i to, že NVIDIA neuvedla přesné datum vypuštění nové GeForce RTX 3060. Ta přijde prostě někdy v únoru, přičemž AMD se pro jistotu o žádných nových konkrétních Radeonech nezmínilo vůbec.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář