www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ještě v tomto kvartálu představí APU Kabini a Temash

AMD ještě v tomto kvartálu představí APU Kabini a Temash
, , aktualita
Ještě v tomto prvním kvartále nového roku bychom se měli dočkat prvních jednotek APU založených na jádrech x86 Jaguar. Jedná se o rodiny Kabini a Temash, které budou představeny již za několik dní na CES 2013, ovšem nejspíš jen za "zavřenými...
K oblíbeným
reklama
Ještě v tomto prvním kvartále nového roku bychom se měli dočkat prvních jednotek APU založených na jádrech x86 Jaguar. Jedná se o rodiny Kabini a Temash, které budou představeny již za několik dní na CES 2013, ovšem nejspíš jen za "zavřenými dveřmi", čili pouze vybraným partnerům firmy AMD.

Kabini a Temash budou nízkospotřebová, a tedy i nepříliš výkonná APU, jež kromě procesorových jader architektury Jaguar nabídnou také GPU kompatibilní s DirectX 11.1. Dříve se také mluvilo o tom, že kromě nového paměťového řadiče se využijí také plně integrované I/O kontrolery pro různá rozhraní, čímž by se nová APU přiblížila řešením SoC (System on Chip). Nicméně nejnovější zprávy hovoří o tom, že o to se i v tomto případě postará čipová sada, konkrétně nová Yangtze.

Jaguary slibují oproti dnešním Bobcat schopnost zvýšit svou pracovní frekvenci o 10 procent (turbo) bez zvýšení spotřeby a také by jejich jádra měla sama o sobě být o 15 % výkonnější. Obsahovat budou 128bitovou jednotku FPU, podporu 256bitových instrukcí AVX a SSE4.1, SSE4.2, AES, PCLMUL, AVX, BMI, F16C a MOVBE. Přechod do stavu CC6 pak nabídne ještě vyšší úspory energie v nečinnosti.

Co se týče určení nových modelů, pak Kabini se uplatní v malých osobních počítačích či nettopech a Temash zase v mobilních počítačích a tabletech. A že by se měly i s konkrétními produkty představit do března, je logické očekávat, že hlavní událostí pro ně bude letošní CeBIT.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář