www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD již 160 dní nevydalo nové WHQL ovladače

AMD již 160 dní nevydalo nové WHQL ovladače
, , aktualita
Dnes je tomu již více než 160 dní, kdy společnost AMD naposled vydala WHQL ovladače Catalyst pro své grafické čipy. Dříve přitom byly nové ovladače vypouštěny na trh i každý měsíc, ale od té doby AMD velmi polevilo.
K oblíbeným
reklama
Poslední ovladače AMD Catalyst podepsané WHQL jsou verze 14.12 a vypuštěny byly 9. prosince 2014, což je 161 dní nazpět. Od té doby AMD přišlo jen se dvěma ovladači s označením Beta, z nichž byly zajímavé především Catalyst 15.4 s optimalizacemi pro titul Grand Theft Auto V a podporou technologie AMD FreeSync. Na nové WHQL ovladače tedy majitelé karet s čipy Radeon tedy čekají již téměř půl roku, zatímco v letech 2013 a 2014 se mohli těšit na nové alespoň v každém čtvrtletí a dříve byly vypouštěny ještě častěji.

Oproti tomu společnost NVIDIA v poslední době zařadila vyšší rychlostní stupeň a představila program Game Ready. Sleduje tím příchod téměř každého AAA herního titulu, jemuž předchází (nebo jej následuje) nová verze WHQL ovladačů, které jsou přirozeně pro daný titul optimalizovány.

Je zřejmé, že AMD nyní není v jednoduché situaci. NVIDIA má na trhu úspěšnější modely karet a i když se AMD snaží konkurovat cenou, prodeje jeho karet zaostávají a firma ztrácí podíl na trhu. Nyní tak svou energii investuje do brzkého uvedení nové generace Radeonů Rx 300, které povedou na trh karty s čipy Fiji, na nichž jsou zajímavé především nové paměti HBM. Ty mají představovat tolik očekávanou revoluci a náhradu za již dýchavičné GDDR5, která by se někdy později měla začít používat i u APU a různých SoC. Vývoj HBM přitom nebyl jednoduchý. Trval sedm let a zvláště složitá byla jejich implementace, která si žádá tisíce datových spojení a využití dosud nepoužívané křemíkové mezivrstvy, na níž budou umístěny paměti i GPU.

Dle některých názorů má AMD své novinky představit již 3. června, čili přesně za 14 dní, takže nyní asi pracovníci této firmy nemají za prioritu vývoj nových ovladačů pro stávající modely, jako spíše ovladače pro ty nové, aby se mohly ukázat v co nejlepším světle. Ve spojení s tím se ještě objevila informace, že ta nejlepší karta AMD z nové generace nedostane jen tak běžné označení jako Radeon R9 390X (či podobně), ale bude mít speciální označení jako TITAN, aby bylo hned jasné, že jde o něco lepšího.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů