reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD možná postaví továrnu ve státě New York, USA

5.6.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD možná postaví továrnu ve státě New York, USA
Podle jistých zdrojů se zdá, že společnost AMD postaví další továrnu ve Spojených státech, státě New York. V technologickém parku Luther Forest o rozloze 1350 akrů mezi městy Malta a Stillwater je k dispozici pro nové továrny 650 akrů půdy,...
Podle jistých zdrojů se zdá, že společnost AMD postaví další továrnu ve Spojených státech, státě New York. V technologickém parku Luther Forest o rozloze 1350 akrů mezi městy Malta a Stillwater je k dispozici pro nové továrny 650 akrů půdy, taková rozloha by měla prý stačit na čtyři fabriky. Investiční pobídky činí celou miliardu dolarů a podle zdrojů to má být právě AMD, které zde postaví továrnu za 3,5 miliardy dolarů.Tím by se opět zvýšila výrobní kapacita, nyní má AMD továrny Fab30 (budoucí Fab38), Fab36 a část kapacity zajišťuje také Chartered. Nová továrna by měla zaměstnat asi 1000 lidí. Není to ale tak dávno co AMD ohlásilo rekonstrukci stávajících továren v Drážďanech, nyní by mělo jít o ještě větší investici.

O této lokalitě uvažovaly i společnosti Texas Instruments a Samsung, obě se nakonec rozhodly postavit továrny blíže ke svému sídlu. Ani AMD ani představitelé státu New York informaci nepotvrdili, investiční pobídky jsou však jisté. Nyní jde jen o to, kdo bude stavět.

Zdroj: www.dailytech.com, www.timesunion.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama