reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD možná zruší značku Vision

2.1.2013, Jan Vítek, aktualita
AMD možná zruší značku Vision
Před více než třemi lety AMD zřídilo značku Vision, která měla zákazníkům pomoci se rozhodnout při nákupu nového počítače. Počítače s označením Vision tak byly rozděleny do čtyř skupin, které jsme posléze znali jako základní Vision s dvoujádrovým...
Před více než třemi lety AMD zřídilo značku Vision, která měla zákazníkům pomoci se rozhodnout při nákupu nového počítače. Počítače s označením Vision tak byly rozděleny do čtyř skupin, které jsme posléze znali jako základní Vision s dvoujádrovým procesorem a integrovanou grafikou, Vision Premium s nízkospotřebovým dvoujádrem a výkonnější integrovanou grafikou, Vision Ultimate také s nízkospotřebovým dvoujádrem, ale s výkonnější samostatnou grafikou a nakonec Vision Pro v podobě herních sestav s výkonným hardwarem.

V polovině roku 2011 AMD přestalo u CPU používat označení Premium, Ultimate či Pro a namísto toho na samolepky Vision začalo v případě APU psát přímo typy a vedle toho se objevily další samolepky s počtem jader a typem grafického systému. To samozřejmě celou věc oproti původním plánům spíše zkomplikovalo, k čemuž se přidal i fakt, že počet jader v případě AMD přestává být rozhodujícím faktorem v případě rozhodování, co je základní a co "luxusní" variantou.

Ještě v tomto roce se také objeví nízkospotřebová čtyřjádra Jaguar a naopak dle některých zpráv byly zrušeny čipy Kaveri (nástupci APU Trinity), takže AMD by v podstatě pro tento rok nemuselo mít k dispozici výkonnou alternativu k Jaguaru, takže by nebylo schopné nabídnout ucelenou linii produktů. Bylo by tedy velmi smysluplné, kdyby ze světa zmizelo dosavadní kategorizování CPU a APU firmy AMD s využitím značky Vision. Namísto toho se mají zdůrazňovat jednotlivé rodiny CPU a APU, a to již s nástupem čipů Richland, Kabini a Temash.

Objevit se tak mají loga, nejspíše s označením FX (Vishera), A10/A8/Athlon/Pro (Richland), A6/A4/E2/E1 (Kabini) a nějaké označení určitě budou mít také Temash jako ta nejúspornější řešení. Tím by se AMD v podstatě přiblížilo Intelu, který dnes také propaguje především procesorové rodiny - Core i7, Core i5, atd. Ovšem na oficiální vyjádření firmy si musíme počkat.

Zdroj: X-bit labs
reklama