www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD na CES 2020: 64jádrový Threadripper, mobilní Ryzen 4000 a RX 5600

AMD na CES 2020: 64jádrový Threadripper, mobilní Ryzen 4000 a RX 5600
, , aktualita
Prezentaci Lisy Su jsme si mohli vyslechnout s nadějí, že se dozvíme něco více o produktech chystaných pro tento rok. To jsme se skutečně dozvěděli, ovšem ne právě o těch novinkách, na které si myslíme.
K oblíbeným
reklama
Prezentace společnosti AMD před začátkem CES 2020 tak bohužel nepřekvapila. Lisa Su jednak zhodnotila předchozí rok, který byl pochopitelně označen za velice úspěšný a pak sice představila řadu nových produktů, které se už chystají na trh. Ovšem o těch již v podstatě dávno víme a marně jsme čekali především na informace o produktech, které mají nastoupit až později v tomto roce, čili konkrétně na generace Zen 3 a Navi 2.
 
 
Takže na ně zatím ještě zapomeňme a můžeme je odbýt tím, že dle mlčení AMD asi skutečně nelze doufat, že by dorazily uprostřed léta jako loni Zen 2 a Navi, ale nejspíše později. 
 
Co tedy AMD představilo? 
 
 
Pochopitelně to byl Threadripper 3990X, přičemž údajný 3980X je (zatím) v nedohlednu. V případě tohoto procesoru jsme nevěděli už jen to, jaké bude mít takty a s jakou cenou přijde. Máme tu tedy 64jádrový procesor se základním taktem 2,9 GHz a turbem až 4,3 GHz, což je úctyhodné a co se týče ceny, částka 3990 USD je v souladu s předpoklady.
 
 
Threadripper 3990X pak dokázal v testu V-Ray (renderování) na hlavu porazit i dvouprocesorový systém s Xeony 8280, oproti nimž je k dispozici za zlomek ceny, a to s 30% rozdílem. 
 
mobilní Ryzen 4000 budou monolity 
 
Dále byly rovněž dle očekávání představeny procesory Ryzen 4000, avšak mobilní, čili stále Zen 2 a AMD ohlásilo invazi mezi notebooky, kde mělo dosud spíše slabší nabídku. Nicméně stejně jako 7nm Zen 2 zásadně změnil poměr sil v desktopovém světě, měl by způsobit něco podobného i v mobilním, a to pod vedením Ryzen 7 4800H s osmi fyzickými jádry a TDP 45 W. Bude tu ale i osmijádrový Ryzen 7 4800U s TDP jen 15 W. 
 
 
Pak jsme se dočkali karet Radeon RX 5600 Series, které budou útočit na ty nejlepší turingovské GeForce GTX. Přijdou 21. ledna, a to za cenu 279 USD s již známými specifikacemi. Těmto kartám se ještě budeme věnovat a mezitím se podíváme na nově vytvořené tři úrovně FreeSync: základní, Premium a Premium Pro. Ty se od sebe budou lišit jednak dosažitelnou obnovovací frekvencí, pak funkcí Low Framerate Compensation a pak i HDR. 
 
 
AMD ještě slíbilo, že připravuje přes 20 dalších 7nm produktů, nicméně to nám dohromady nic neřekne a tím můžeme skončit.  
 
Zdroj: AMD, techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář