www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD na CES 2020: 64jádrový Threadripper, mobilní Ryzen 4000 a RX 5600

AMD na CES 2020: 64jádrový Threadripper, mobilní Ryzen 4000 a RX 5600
, , aktualita
Prezentaci Lisy Su jsme si mohli vyslechnout s nadějí, že se dozvíme něco více o produktech chystaných pro tento rok. To jsme se skutečně dozvěděli, ovšem ne právě o těch novinkách, na které si myslíme.
K oblíbeným
reklama
Prezentace společnosti AMD před začátkem CES 2020 tak bohužel nepřekvapila. Lisa Su jednak zhodnotila předchozí rok, který byl pochopitelně označen za velice úspěšný a pak sice představila řadu nových produktů, které se už chystají na trh. Ovšem o těch již v podstatě dávno víme a marně jsme čekali především na informace o produktech, které mají nastoupit až později v tomto roce, čili konkrétně na generace Zen 3 a Navi 2.
 
 
Takže na ně zatím ještě zapomeňme a můžeme je odbýt tím, že dle mlčení AMD asi skutečně nelze doufat, že by dorazily uprostřed léta jako loni Zen 2 a Navi, ale nejspíše později. 
 
Co tedy AMD představilo? 
 
 
Pochopitelně to byl Threadripper 3990X, přičemž údajný 3980X je (zatím) v nedohlednu. V případě tohoto procesoru jsme nevěděli už jen to, jaké bude mít takty a s jakou cenou přijde. Máme tu tedy 64jádrový procesor se základním taktem 2,9 GHz a turbem až 4,3 GHz, což je úctyhodné a co se týče ceny, částka 3990 USD je v souladu s předpoklady.
 
 
Threadripper 3990X pak dokázal v testu V-Ray (renderování) na hlavu porazit i dvouprocesorový systém s Xeony 8280, oproti nimž je k dispozici za zlomek ceny, a to s 30% rozdílem. 
 
mobilní Ryzen 4000 budou monolity 
 
Dále byly rovněž dle očekávání představeny procesory Ryzen 4000, avšak mobilní, čili stále Zen 2 a AMD ohlásilo invazi mezi notebooky, kde mělo dosud spíše slabší nabídku. Nicméně stejně jako 7nm Zen 2 zásadně změnil poměr sil v desktopovém světě, měl by způsobit něco podobného i v mobilním, a to pod vedením Ryzen 7 4800H s osmi fyzickými jádry a TDP 45 W. Bude tu ale i osmijádrový Ryzen 7 4800U s TDP jen 15 W. 
 
 
Pak jsme se dočkali karet Radeon RX 5600 Series, které budou útočit na ty nejlepší turingovské GeForce GTX. Přijdou 21. ledna, a to za cenu 279 USD s již známými specifikacemi. Těmto kartám se ještě budeme věnovat a mezitím se podíváme na nově vytvořené tři úrovně FreeSync: základní, Premium a Premium Pro. Ty se od sebe budou lišit jednak dosažitelnou obnovovací frekvencí, pak funkcí Low Framerate Compensation a pak i HDR. 
 
 
AMD ještě slíbilo, že připravuje přes 20 dalších 7nm produktů, nicméně to nám dohromady nic neřekne a tím můžeme skončit.  
 
Zdroj: AMD, techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek