www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD na CES 2020: 64jádrový Threadripper, mobilní Ryzen 4000 a RX 5600

AMD na CES 2020: 64jádrový Threadripper, mobilní Ryzen 4000 a RX 5600
, , aktualita
Prezentaci Lisy Su jsme si mohli vyslechnout s nadějí, že se dozvíme něco více o produktech chystaných pro tento rok. To jsme se skutečně dozvěděli, ovšem ne právě o těch novinkách, na které si myslíme.
K oblíbeným
reklama
Prezentace společnosti AMD před začátkem CES 2020 tak bohužel nepřekvapila. Lisa Su jednak zhodnotila předchozí rok, který byl pochopitelně označen za velice úspěšný a pak sice představila řadu nových produktů, které se už chystají na trh. Ovšem o těch již v podstatě dávno víme a marně jsme čekali především na informace o produktech, které mají nastoupit až později v tomto roce, čili konkrétně na generace Zen 3 a Navi 2.
 
 
Takže na ně zatím ještě zapomeňme a můžeme je odbýt tím, že dle mlčení AMD asi skutečně nelze doufat, že by dorazily uprostřed léta jako loni Zen 2 a Navi, ale nejspíše později. 
 
Co tedy AMD představilo? 
 
 
Pochopitelně to byl Threadripper 3990X, přičemž údajný 3980X je (zatím) v nedohlednu. V případě tohoto procesoru jsme nevěděli už jen to, jaké bude mít takty a s jakou cenou přijde. Máme tu tedy 64jádrový procesor se základním taktem 2,9 GHz a turbem až 4,3 GHz, což je úctyhodné a co se týče ceny, částka 3990 USD je v souladu s předpoklady.
 
 
Threadripper 3990X pak dokázal v testu V-Ray (renderování) na hlavu porazit i dvouprocesorový systém s Xeony 8280, oproti nimž je k dispozici za zlomek ceny, a to s 30% rozdílem. 
 
mobilní Ryzen 4000 budou monolity 
 
Dále byly rovněž dle očekávání představeny procesory Ryzen 4000, avšak mobilní, čili stále Zen 2 a AMD ohlásilo invazi mezi notebooky, kde mělo dosud spíše slabší nabídku. Nicméně stejně jako 7nm Zen 2 zásadně změnil poměr sil v desktopovém světě, měl by způsobit něco podobného i v mobilním, a to pod vedením Ryzen 7 4800H s osmi fyzickými jádry a TDP 45 W. Bude tu ale i osmijádrový Ryzen 7 4800U s TDP jen 15 W. 
 
 
Pak jsme se dočkali karet Radeon RX 5600 Series, které budou útočit na ty nejlepší turingovské GeForce GTX. Přijdou 21. ledna, a to za cenu 279 USD s již známými specifikacemi. Těmto kartám se ještě budeme věnovat a mezitím se podíváme na nově vytvořené tři úrovně FreeSync: základní, Premium a Premium Pro. Ty se od sebe budou lišit jednak dosažitelnou obnovovací frekvencí, pak funkcí Low Framerate Compensation a pak i HDR. 
 
 
AMD ještě slíbilo, že připravuje přes 20 dalších 7nm produktů, nicméně to nám dohromady nic neřekne a tím můžeme skončit.  
 
Zdroj: AMD, techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář