Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD na CES ukáže své první produkty s Temash

29.11.2012, Jan Vítek, aktualita
AMD na CES ukáže své první produkty s Temash
Z dřívějších zpráv víme, že si AMD chystá nástupce nízkospotřebových APU Hondo pod označením Temash, které mají přijít v příštím roce a dle nejnovějších informací se mají první prototypy ukázat na veřejnosti již z kraje příštího roku. O...
Z dřívějších zpráv víme, že si AMD chystá nástupce nízkospotřebových APU Hondo pod označením Temash, které mají přijít v příštím roce a dle nejnovějších informací se mají první prototypy ukázat na veřejnosti již z kraje příštího roku. O tom se zmínil přímo CEO firmy AMD Rory Read, dle nějž jeho firma ukáže první produkty s APU Temash již na CES 2013. Hotové produkty se mají objevit na trhu někdy v průběhu roku 2013, což nebylo upřesněno.

Ve výkonnostní hierarchii nad Temash budou AMD Kabini. Tyse budou skládat z až čtyř procesorových jader Jaguar (x86) a obsahovat budou také neupřesněné grafické jádro, nový paměťový řadič, který prý velmi zjednoduší celkový design, od čehož si můžeme slibovat především nižší cenu výsledných netbooků a tabletů. Temash bude v podstatě stejný, jen bude určen především pro tablety a tomu bude odpovídat i jeho výkon a spotřeba. V obou případech bude použit 28nm výrobní proces.

AMD se rozhodlo zvýšit výkon čipů s jádry Jaguar, abychom to pocítili především při srovnání s procesory Bobcat. Jednak to zajistí vyšší počet procesorových jader, dynamické zvyšování pracovní frekvence, podpora moderních instrukčních sad a také zvýšení počtu zpracovávaných instrukcí na takt (IPC). Krom toho se AMD zaměřilo i na snížení spotřeby. Zde můžeme zmínit především možnost přechodu do stavu CC6, v němž procesorová jádra spotřebují jen minimum energie a navíc do nějž může vstoupit každé zvlášť.

Jaguary budou podporovat SSE4.1, SSE4.2, AES, PCLMUL, AVX, BMI, F16C a MOVBE a slibují také 128bitovou FPU jednotku, podporu 256bitových instrukcí AVX a další vylepšení.

Zdroj: X-bit labs