Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD na Fury X mění hlučnou pumpu a podněcuje k moddingu

2.7.2015, Jan Vítek, aktualita
AMD na Fury X mění hlučnou pumpu a podněcuje k moddingu
Noví majitelé grafických karet AMD Radeon R9 Fury X si stěžovali na hluk vodní pumpy, která prý vydává vysoko položený kvílivý zvuk. AMD jejich námitky vyslyšelo a také vyzvalo moddery, aby si svůj Radeon upravili.
Vypadá to tedy, že informace o pískajících cívkách na kartě AMD Radeon R9 Fury X byly nakonec chybné a ve skutečnosti se tak projevovala vodní pumpa v bloku karty. Nicméně Fury X (alespoň některé) opravdu pískají, takže AMD se rozhodlo k menším úpravám chladicího systému a karty obdařit novým blokem.

Ten mohou majitelé poznat tak, že už na sobě nemá prostou bílo-modrou samolepku s logem firmy Cooler Master, ale výše vyfocené lesklé logo, které je podstatně větší. AMD nám umožňuje kryt karty odšroubovat, aniž bychom se měli obávat ztráty záruky, ale to nám může být před koupí karty málo platné. Však pokud se budete chtít přesvědčit o tom, že váš vyvolený kus už má nový blok s pumpou, musíte se mu ještě před koupí podívat pod pokličku.

A když už jsme u sundávání krytu, pak samotné AMD povzbuzuje uživatele k tomu, aby si upravili vzhled karty. Mohou tak vrchní kryt sejmout a nahradit nějakým jiným, přičemž firma dala k dispozici také model pro 3D tiskárny nebo CNC stroje. Šikovný člověk si ale může svůj kryt vyrobit i jinak, však jde v podstatě jen o obdélník se čtyřmi otvory pro imbusové šroubky.

AMD ale dodává, že záruka se rozhodně nevztahuje na poškození, která vznikla jako důsledek této modifikace, což je samozřejmé. Uživatelé tedy mohou modifikovat, ale na vlastní riziko. Firma dokonce přidala i nějaké tipy, mezi něž patří i to, že nemáme kryt demontovat z karty za jejího provozu

Zdroj: Hexus.net