www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na Mindfactory zvýšilo svůj náskok, silná sezóna je tu

AMD na Mindfactory zvýšilo svůj náskok, silná sezóna je tu
, , aktualita
Jako už několikrát dříve se můžeme podívat na statistiky prodejce Mindfactory.de, který srovnává oblibu procesorů AMD a Intel u běžných zákazníků. Ukazuje se, že AMD nic neztratilo ze své obliby, spíše naopak. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak dokázalo u německého prodejce Mindfactory mírně navýšit svůj podíl, i když čtyři procenta nejsou zase tak málo vzhledem k vývoji během posledních měsíců. Co je ale zajímavější, je navýšení počtu prodaných procesorů, které značí výška celého strakatého sloupce. Procesorů Intel se také prodalo více než v posledních třech měsících, ale na rozdíl od AMD je rozdíl jen malý. 
 
 - klikněte pro zvětšení -   
 
Co se týče obliby procesorů, v tomto ohledu nenastaly větší změny, i když můžeme vypozorovat, že zákazníci měli větší zájem o Ryzen 7 3700X a Ryzen 5 3600 či 3600X, ale to je spojeno především s celkovým růstem prodejů. V případě Intelu se zvedl zájem hlavně o Core i7 9700K.  
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
S počtem prodaných procesorů pochopitelně rostly i tržby z jejich prodeje, přičemž zde už je to pro AMD trošku slabší, takže se ukazuje, že průměrná cena prodaného Ryzenu je stále nižší než v případě Core, ale to je obvyklý stav. Celkově ovšem tržby za prodej CPU od AMD prudce vzrostly a lze očekávat, že za tento měsíc by to mohlo být podobné, i když z údajů za předchozí rok se ukazuje, že zájem už může opadnout, přeci jen už za tři týdny přijdou Vánoce.
 
Máme tu také další zprávy z Japonska, odkud server Akiba-pc.watch hlásí, že Ryzen 9 3950X je zoufale vyprodaný.
 
 
Zákazníci se tak začali srocovat před obchody ještě před začátkem prodeje nového procesoru, přičemž každý si musel předem obstarat lístek, který potvrdil jeho místo ve frontě.
 
Nyní můžeme čekat na reakci Intelu, který by měl už někdy na začátku příštího roku vyslat na trh první Comet Lake. O nich dobře víme, že budou mít až 10 jader, novou patici a zvýšené TDP. Co ale nevíme, je to, zda se Intel chystá oproti předchozím generacím upravit ceny. Lze to očekávat, ale to je tak vše. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů