www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na Mindfactory zvýšilo svůj náskok, silná sezóna je tu

AMD na Mindfactory zvýšilo svůj náskok, silná sezóna je tu
, , aktualita
Jako už několikrát dříve se můžeme podívat na statistiky prodejce Mindfactory.de, který srovnává oblibu procesorů AMD a Intel u běžných zákazníků. Ukazuje se, že AMD nic neztratilo ze své obliby, spíše naopak. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak dokázalo u německého prodejce Mindfactory mírně navýšit svůj podíl, i když čtyři procenta nejsou zase tak málo vzhledem k vývoji během posledních měsíců. Co je ale zajímavější, je navýšení počtu prodaných procesorů, které značí výška celého strakatého sloupce. Procesorů Intel se také prodalo více než v posledních třech měsících, ale na rozdíl od AMD je rozdíl jen malý. 
 
 - klikněte pro zvětšení -   
 
Co se týče obliby procesorů, v tomto ohledu nenastaly větší změny, i když můžeme vypozorovat, že zákazníci měli větší zájem o Ryzen 7 3700X a Ryzen 5 3600 či 3600X, ale to je spojeno především s celkovým růstem prodejů. V případě Intelu se zvedl zájem hlavně o Core i7 9700K.  
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
S počtem prodaných procesorů pochopitelně rostly i tržby z jejich prodeje, přičemž zde už je to pro AMD trošku slabší, takže se ukazuje, že průměrná cena prodaného Ryzenu je stále nižší než v případě Core, ale to je obvyklý stav. Celkově ovšem tržby za prodej CPU od AMD prudce vzrostly a lze očekávat, že za tento měsíc by to mohlo být podobné, i když z údajů za předchozí rok se ukazuje, že zájem už může opadnout, přeci jen už za tři týdny přijdou Vánoce.
 
Máme tu také další zprávy z Japonska, odkud server Akiba-pc.watch hlásí, že Ryzen 9 3950X je zoufale vyprodaný.
 
 
Zákazníci se tak začali srocovat před obchody ještě před začátkem prodeje nového procesoru, přičemž každý si musel předem obstarat lístek, který potvrdil jeho místo ve frontě.
 
Nyní můžeme čekat na reakci Intelu, který by měl už někdy na začátku příštího roku vyslat na trh první Comet Lake. O nich dobře víme, že budou mít až 10 jader, novou patici a zvýšené TDP. Co ale nevíme, je to, zda se Intel chystá oproti předchozím generacím upravit ceny. Lze to očekávat, ale to je tak vše. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář