www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na Mindfactory zvýšilo svůj náskok, silná sezóna je tu

AMD na Mindfactory zvýšilo svůj náskok, silná sezóna je tu
, , aktualita
Jako už několikrát dříve se můžeme podívat na statistiky prodejce Mindfactory.de, který srovnává oblibu procesorů AMD a Intel u běžných zákazníků. Ukazuje se, že AMD nic neztratilo ze své obliby, spíše naopak. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak dokázalo u německého prodejce Mindfactory mírně navýšit svůj podíl, i když čtyři procenta nejsou zase tak málo vzhledem k vývoji během posledních měsíců. Co je ale zajímavější, je navýšení počtu prodaných procesorů, které značí výška celého strakatého sloupce. Procesorů Intel se také prodalo více než v posledních třech měsících, ale na rozdíl od AMD je rozdíl jen malý. 
 
 - klikněte pro zvětšení -   
 
Co se týče obliby procesorů, v tomto ohledu nenastaly větší změny, i když můžeme vypozorovat, že zákazníci měli větší zájem o Ryzen 7 3700X a Ryzen 5 3600 či 3600X, ale to je spojeno především s celkovým růstem prodejů. V případě Intelu se zvedl zájem hlavně o Core i7 9700K.  
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
S počtem prodaných procesorů pochopitelně rostly i tržby z jejich prodeje, přičemž zde už je to pro AMD trošku slabší, takže se ukazuje, že průměrná cena prodaného Ryzenu je stále nižší než v případě Core, ale to je obvyklý stav. Celkově ovšem tržby za prodej CPU od AMD prudce vzrostly a lze očekávat, že za tento měsíc by to mohlo být podobné, i když z údajů za předchozí rok se ukazuje, že zájem už může opadnout, přeci jen už za tři týdny přijdou Vánoce.
 
Máme tu také další zprávy z Japonska, odkud server Akiba-pc.watch hlásí, že Ryzen 9 3950X je zoufale vyprodaný.
 
 
Zákazníci se tak začali srocovat před obchody ještě před začátkem prodeje nového procesoru, přičemž každý si musel předem obstarat lístek, který potvrdil jeho místo ve frontě.
 
Nyní můžeme čekat na reakci Intelu, který by měl už někdy na začátku příštího roku vyslat na trh první Comet Lake. O nich dobře víme, že budou mít až 10 jader, novou patici a zvýšené TDP. Co ale nevíme, je to, zda se Intel chystá oproti předchozím generacím upravit ceny. Lze to očekávat, ale to je tak vše. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala