reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD nabídne vlastní levnější "ultrabooky"

18.1.2012, Jan Vítek, aktualita
AMD nabídne vlastní levnější "ultrabooky"
Zatímco platforma Ultrabook je spojena výhradně s mobilními počítači vybavenými procesory firmy Intel, neboť ten ji má zaregistrovánu jako ochrannou známku, i tak můžeme ve spojitosti s ní mluvit o chystaných modelech firmy AMD. Ta se rozhodla,...
Zatímco platforma Ultrabook je spojena výhradně s mobilními počítači vybavenými procesory firmy Intel, neboť ten ji má zaregistrovánu jako ochrannou známku, i tak můžeme ve spojitosti s ní mluvit o chystaných modelech firmy AMD.

Ta se rozhodla, že se nebude jen smutně koukat na rozšiřování Ultrabooků, které své zákazníky získávají především díky velmi tenkým tělům ve spojení se slušným výkonem a dobrou výdrží na baterie. Měli bychom se tak dočkat podobných počítačů, které budou založeny na nové generaci APU s kódovým označením Trinity. Pokud budete sledovat uvedený odkaz, můžete se podívat na video dobře ilustrující výkon čipů Trinity, který rozhodně není nízký.

AMD tedy zavádí vlastní specifikace pro velmi tenké notebooky, které bude nazývat jednoduše slovem Ultrathin (ultratenký). Ty prý nabídnou ve srovnání s Ultrabooky srovnatelný procesorový výkon, lepší grafický výkon a přitom o 10 - 20 % nižší cenu (tedy o 100 - 200 USD). Intel se také již pochlubil, že se na nás chystá na 75 nových Ultrabooků, přičemž AMD zatím mluví o 20 modelů Ultrathin.

Tato fakta již trošku znepokojila výrobce notebooků, kteří větří další cenovou válku, jež by pro ně měla neblahé následky - snížení jejich výdělků. Koncový zákazník ale pochopitelně může být spokojen, pokud tedy ona cenová válka nepřinese také snižování kvality výsledných produktů.

Zdroj: techPowerUp
reklama