www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD nabízí vlastní schéma napájení pro procesory Ryzen

AMD nabízí vlastní schéma napájení pro procesory Ryzen
, , aktualita
Jeden z problémů s výkonem procesorů Ryzen se týká toho, že nastavení schématu napájení na rovnováhu ukrajuje část jejich výkon, a to zrovna když je potřeba. AMD na to nyní reaguje vydáním svého vlastního schématu, které můžeme využít.
K oblíbeným
reklama
Pokud aktuálně na systému s procesorem Ryzen ve Windows 10 nastavíme rovnováhu schématu napájení, procesor nebude podávat svůj nejlepší výkon. Řešením toho je nastavit schéma napájení na vysoký výkon, ovšem to zase způsobí, že procesor se v klidovém režimu nepodtaktovává (nepracuje Cool and Quiet), takže se dočkáme celkově zvýšené spotřeby. AMD tak přichází s novým Ryzen Balanced plan (zip), který má tuto věc řešit, takže bychom se měli dočkat vysokého výkonu a rovněž nízké spotřeby v klidovém režimu.

Nový AMD Ryzen Balanced power plan má upravovat časovače a prahy pro P-stavy procesoru, aby ten svižněji reagoval na potřebu výkonu, což byl právě problém výchozího nastavení na rovnováhu. Dále bylo upraveno parkování jader, aby se ta lépe a rychleji probouzela. AMD slibuje, že s využitím jeho nového schématu dosáhneme srovnatelného výkonu s nastavením na vysoký výkon.

Jak ukazuje graf, nárůst výkonu mezi High Performance a Ryzen Balanced se má lišit maximálně o procento, což už lze akceptovat. AMD nyní od uživatelů žádá další zpětnou vazbu, díky které plánuje přichystat novou verzi svého schématu. Tu akutální si můžete sami ihned vyzkoušet. Stačí rozbalit zip a otevřít daný soubor stejně jako by šlo o spustitelný exe. Schéma se samo nainstaluje i aktivuje.

Vedle toho můžeme poukázat na to, že Total War: WARHAMMER má pro Ryzen nový patch Bretonnia, který je k dispozici na Steamu. Ten má s těmito procesory získat až 10,5 % FPS navíc při nastavení na vysokou kvalitu a až 7 % po nastavení na ultra kvalitu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek