reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD nevěří v příchod DirectX 12 v dohledné době

, , aktualita
AMD nevěří v příchod DirectX 12 v dohledné době
Německý Heise.de v interview zpovídal jednoho z viceprezidentů firmy AMD, což byl konkrétně Roy Taylor mající na starosti celosvětové prodejní kanály. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že jeho společnost nevěří v příchod nového API DirectX 12,...
AMD nevěří v příchod DirectX 12 v dohledné době
Německý Heise.de v interview zpovídal jednoho z viceprezidentů firmy AMD, což byl konkrétně Roy Taylor mající na starosti celosvětové prodejní kanály. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že jeho společnost nevěří v příchod nového API DirectX 12, alespoň tedy v dohledné době.

Toto vyjádření přichází v době, kdy se už delší dobu čeká na novou generaci grafických čipů od firmy AMD i NVIDIA. A ty by dle všeho měly dorazit ještě v tomto roce. Nová verze DirectX by se prý stejně nemohla integrovat do aktuálních Windows 8 a ani očekávaných Windows "Blue" 8.1, což bude v podstatě jen Windows 8 s prvním service packem (Microsoft tak jen upravil označení).

Taylor také řekl, že nové verze DirectX obyčejně stimulují výrobce grafických čipů, aby přišli s novou generací grafické architektury. Nicméně DirectX 12 k dispozici nebude, takže AMD chce do svých nových Radeonů integrovat "jiné technologie". Jaké to budou, to se nepřekvapivě zatím ještě nemůžeme dozvědět.

Roy Taylor ale nakonec prozradil alespoň to, že k vybraným grafickým kartám bude AMD v rámci nového programu Never Settle přibalovat chystanou hru Battlefield 4 od Electronic Arts.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama