www.svethardware.cz
>
>
>

AMD nevěří v příchod DirectX 12 v dohledné době

AMD nevěří v příchod DirectX 12 v dohledné době
, , aktualita
Německý Heise.de v interview zpovídal jednoho z viceprezidentů firmy AMD, což byl konkrétně Roy Taylor mající na starosti celosvětové prodejní kanály. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že jeho společnost nevěří v příchod nového API DirectX 12,...
K oblíbeným
reklama
Německý Heise.de v interview zpovídal jednoho z viceprezidentů firmy AMD, což byl konkrétně Roy Taylor mající na starosti celosvětové prodejní kanály. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že jeho společnost nevěří v příchod nového API DirectX 12, alespoň tedy v dohledné době.

Toto vyjádření přichází v době, kdy se už delší dobu čeká na novou generaci grafických čipů od firmy AMD i NVIDIA. A ty by dle všeho měly dorazit ještě v tomto roce. Nová verze DirectX by se prý stejně nemohla integrovat do aktuálních Windows 8 a ani očekávaných Windows "Blue" 8.1, což bude v podstatě jen Windows 8 s prvním service packem (Microsoft tak jen upravil označení).

Taylor také řekl, že nové verze DirectX obyčejně stimulují výrobce grafických čipů, aby přišli s novou generací grafické architektury. Nicméně DirectX 12 k dispozici nebude, takže AMD chce do svých nových Radeonů integrovat "jiné technologie". Jaké to budou, to se nepřekvapivě zatím ještě nemůžeme dozvědět.

Roy Taylor ale nakonec prozradil alespoň to, že k vybraným grafickým kartám bude AMD v rámci nového programu Never Settle přibalovat chystanou hru Battlefield 4 od Electronic Arts.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů