reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD nevěří v příchod DirectX 12 v dohledné době

8.4.2013, Jan Vítek, aktualita
AMD nevěří v příchod DirectX 12 v dohledné době
Německý Heise.de v interview zpovídal jednoho z viceprezidentů firmy AMD, což byl konkrétně Roy Taylor mající na starosti celosvětové prodejní kanály. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že jeho společnost nevěří v příchod nového API DirectX 12,...
Německý Heise.de v interview zpovídal jednoho z viceprezidentů firmy AMD, což byl konkrétně Roy Taylor mající na starosti celosvětové prodejní kanály. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že jeho společnost nevěří v příchod nového API DirectX 12, alespoň tedy v dohledné době.

Toto vyjádření přichází v době, kdy se už delší dobu čeká na novou generaci grafických čipů od firmy AMD i NVIDIA. A ty by dle všeho měly dorazit ještě v tomto roce. Nová verze DirectX by se prý stejně nemohla integrovat do aktuálních Windows 8 a ani očekávaných Windows "Blue" 8.1, což bude v podstatě jen Windows 8 s prvním service packem (Microsoft tak jen upravil označení).

Taylor také řekl, že nové verze DirectX obyčejně stimulují výrobce grafických čipů, aby přišli s novou generací grafické architektury. Nicméně DirectX 12 k dispozici nebude, takže AMD chce do svých nových Radeonů integrovat "jiné technologie". Jaké to budou, to se nepřekvapivě zatím ještě nemůžeme dozvědět.

Roy Taylor ale nakonec prozradil alespoň to, že k vybraným grafickým kartám bude AMD v rámci nového programu Never Settle přibalovat chystanou hru Battlefield 4 od Electronic Arts.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama