www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: nové Ryzeny mohou klidně fungovat i při 95 °C

AMD: nové Ryzeny mohou klidně fungovat i při 95 °C
, , aktualita
Společnost AMD se vyjádřila k tématu ohledně provozu výkonnějších verzí procesorů Ryzen při vyšších teplotách. Konkrétně Robert Hallock pak prozradil, že ani dlouhodobých 90 °C by jim nemělo ublížit. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o procesory založené na mikroarchitektuře Zen 3 a spíše o výkonnější modely jako 5800X, 5900X nebo 5950X, o nichž se ve zprávě mluví. Robert Hallock z AMD uvedl, že teploty až do 90 °C jsou u těchto CPU zcela normální a že se s nimi počítalo, pokud jde o plnou zátěž. V případě procesoru 5600X může jít až o 95 °C, přičemž tyto hodnoty vycházejí prostě z toho, co AMD udává ve svých specifikacích, například zde v případě Ryzenu 5 5600X
 
 
Uvedl to konkrétně na Redditu, v odpovědi na dotaz týkající se právě toho, jaké teploty jsou v případě procesorů Zen 3 ještě normální. Ony teploty do 90 či dokonce 95 °C tak Hallock označil za typické a že s nimi návrh procesorů přímo počítá. Jde totiž o to, že křemík a firmware procesorů Ryzen je navržen tak, aby hnal výkon až do krajností, čili aby do procesorů pouštěl tolik energie a taktoval je tak vysoko, až jejich teploty vystoupají ke krajním hodnotám. Teploty ale samozřejmě nejsou jediný omezující faktor, ještě je tu příkon. 
 
Z toho tak vyplývá, že uživatelé by neměli být nervózní z toho, když uvidí, že teplota jejich CPU se skutečně přibližuje stanovené hranici. Této nervozitě se nelze divit, neboť lidé jsou zvyklí mít v tomto případě k dispozici rezervy a mohou si říci, že když jim procesor už teď v zátěži topí dejme tomu na 89 °C, co bude dělat v létě, až teploty vzduchu půjdou nahoru? Musí si tak uvědomit, že systém řízení výkonu procesoru se tomu jednoduše přizpůsobí, takže není třeba nic akutně řešit, i když tu pochopitelně bude jistá motivace investovat do lepšího chlazení. 
 
Robert Hallock dále potvrzuje, že takto agresivní procesory Zen 2 (Ryzen 3000) nejsou, stejně jako konkurence, takže je zřejmé, že právě i proto vyvolaly vysoké teploty nových Ryzenů takovou reakci. Lidé na takové chování jednoduše nejsou zvyklí. Čili ještě jednou, dle AMD jsou vysoké teploty nových Ryzen 5000 normální a značí, že tyto procesory se chovají tak, jak byly navrženy.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář